top of page

Прокрастинація: причини, наслідки і шляхи подолання


У професійній діяльності педагога та психолога планування, здатність до самоорганізації виступають важливими чинниками, які сприяють ефективній діяльності в умовах значного фізичного та психологічного навантаження.

Організована особистість має звичку працювати чітко, за планом, з розрахунком, вміє визначати особисті цілі та пріоритети. Але все частіше ми зустрічаємося із проблемою прокрастинації, яка визначається як «добровільне відкладання передбачуваної та необхідної та/або (особисто) важливої діяльності, незважаючи на очікування потенційних негативних наслідків, що переважають над позитивними наслідками відкладання» (К. Клингсик).

З метою поглиблення знань педагогів та психологів про природу прокрастинації, визначення основних чинників, що можуть до неї призвести, 8 лютого 2024 року  проведено консультацію «Прокрастинація: чому ми відкладаємо важливі справи на потім і як перестати зволікати».

Психологиня міського центру професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради, викладачка кафедри практичної психології ЧНУ імені Юрія Федьковича Наталія Матейчук ознайомила учасників із основними видами та типами прокрастинації, визначила основні причини даного феномену, провела тестування за «Шкалою прокрастинації» (Клеррі Лей) для визначення рівня прокрастинації. Також учасники ознайомилися з техніками для подолання прокрастинації.
Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page