top of page

"Не навчайте дітей так, як навчали вас – вони народилися в інші часи" (Конфуцій)


З 1 вересня 2022 року освіта України розпочала подорож траєкторією Нової української базової школи, маршрут якої був закладений ще в 2016-му році. Відповідно до нього кожен учитель, який працює в 5-х класах НУШ, вибудовує цілісну освітню подорож дитини, в основі якої - діяльнісний підхід до організації навчання. Про його зміст, принципи та практичні аспекти впровадження обговорено

під час засідань методичної панорами з проблеми «Засвоєння знань через дію в новій українській школі: діяльнісний підхід до навчання», проведених 14-15 грудня 2022 року в онлайн-режимі. Учасники онлайн-заходу – учителі української мови та літератури, зарубіжної літератури, румунської мови та літератури, польської мови та івриту.

Консультант центру професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради Алла Ткач розкрила присутнім суть діяльнісного підходу до навчання в контексті сучасної освіти, звернула увагу на зміни в підходах до проведення сучасного уроку на засадах діяльнісного підходу, продемонструвала зразки прийомів, які допомагають вчителю в його реалізації.

Алла Ткач ознайомила учасників онлайн-заходів з результатами онлайн-опитування «Діяти та досягати мети», проведеного серед учнів 5-х класів Чернівецького ліцею №7 (організатор – Наталія Мармиш, керівник шкільного методичного об’єднання вчителів української мови та літератури закладу освіти). Зауважила: «Наші п’ятикласники хочуть активного навчання, тобто через дію. Доказом цього є представлені результати опитування. Саме діяльнісний підхід дає можливість організувати навчання таким, яке буде на користь та в радість сучасним школярам».

Учителі української мови та літератури Дарія Семчук (Чернівецький ліцей № 3), Ольга Ряба та Оксана Максимчук (Чернівецький ліцей №4); учителі зарубіжної літератури Леся Неп’юк (Чернівецький ліцей №20), Ірина Романюк-Балан (Чернівецька ЗОШ №20), Олена Білоконь (Чернівецька ЗОШ №30) поділилися власним досвідом роботи щодо реалізації діяльнісного підходу до навчання.


Kommentare


Die Kommentarfunktion wurde abgeschaltet.
bottom of page