top of page

QR-код та його використання в навчальному процесі


Мабуть, вам неодноразово на очі потрапляли графічні піксельні коди, які розміщують на рекламних буклетах, у транспорті, на вітринах чи у супермаркетах. А чи знаєте, що такі зображення надають безліч можливостей, у тому числі у навчальному процесі?

Сучасні учні практично не уявляють життя без смартфона. Адже з його використанням сучасними підлітками здійснюються більшість повсякденних дій: спілкування у соціальних мережах, переглядання фільмів, розваги, пошук потрібної інформації, прослуховування музики тощо. Тому залучення технологій з використанням мобільного телефону на уроках додатково заохотить школярів до вивчення вашого предмету.

За допомогою QR-кодів можна урізноманітнити навчальний процес наступним чином:

· кодування посилань на домашні завдання чи практичні роботи (наприклад, якщо їх виконання передбачає використання гугл-форми, гугл-диску тощо);

· проведення квесту, підказки до кожної схованки якого будуть зашифровані у вигляді відповідного QR-коду;

· організація виставки у класі чи коридорами школи, інформацію до експонатів якої можна отримати після сканування відповідного QR-коду;

· розміщення коридорами школи відповідних кодів, кожний з яких буде містити посилання на непересічні факти, цікаві статті тощо;

· розміщення кодів на підручниках чи книгах у бібліотеці з посиланнями доступу до електронної версії відповідного видання.

На цьому ідеї не обмежуються! Формат використання такого кодування може бути значно різноманітнішим!

27 січня 2022 року відбувся вебінар «QR-коди – сучасний засіб для взаємодії з учнями, батьками та колегами» для вчителів музичного мистецтва, образотворчого мистецтва, трудового навчання закладів загальної середньої освіти Чернівецької територіальної громади.

Обмін інформацією між людьми найліпше рухається на чотирьох «колесах»: доступність, компактність, корисність та інтерактивність. Якщо ви цікавитесь сучасними технологіями та намагаєтесь максимально залучати їх у освітній процес, то QR-коди можуть бути змістовним доповненням ваших уроків!


コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page