top of page

«ARTworks» оригінальна винахідливість, або ліплення – захоплююче 3D мистецтво


Одним із пріоритетних завдань, визначених Національною доктриною розвитку освіти в Україні, є створення передумов для виховання особистості, здатної творчо мислити, самостійно приймати нестандартні рішення, гнучко реагувати на зміни в умовах докорінної перебудови всіх сфер життєдіяльності суспільства. У зв’язку з цим нині відбувається модернізація національної системи освіти та вироблення новітніх концепцій виховання людини. Формування творчої особистості, реалізація її природних нахилів і здібностей в освітньому процесі є стратегічним завданням сучасної школи.

Фантазія школярів безмежна, а завдяки ліпленню кожен учень може втілити в реальність найнеймовірніші образи та створити повноцінний світ для гри. Знайомлячись із новим видом творчості, учні напевно не відразу зможуть створювати складні фігури, тому разом ми ліпимо із легкого пластиліну чи солоного тіста спочатку прості, базові форми, а потім тварин, мультиплікаційних героїв, динозаврів тощо.

Тісто - дивно пластичний матеріал для ліплення різних фігур і композицій: ніжний, м'який. На відміну від звичайного пластиліну, солоне тісто не бруднить руки. При правильному замісі солоне тісто не кришиться, не тріскається, зберігається досить тривалий час. Хоча слід зазначити, що тісто - матеріал досить крихкий при недбалому поводженні.

Мистецтво виготовлення виробів з тіста не померло і сьогодні, а сувеніри, зроблені своїми руками, користуються великим попитом. Ліпленням з задоволенням займаються і діти і дорослі.

В чому особливість повітряного пластиліну? Давайте з'ясуємо, які особливості приховує в собі повітряний пластилін.

  • Пластичність. Повітряний пластилін легко розминається. Його не потрібно додатково нагрівати.

  • Текстура. Пластилін має пористу шовковисту текстуру, яку приємно розминати руками.

  • Безпека. Повітряний пластилін абсолютно безпечний для дітей, не містить шкідливі речовини, без запаху. Це підтверджують результати гігієнічного дослідження. Повітряний пластилін складається з полівінілового спирту, питної води, гліцерину та харчових барвників. Всі компоненти безпечні!

  • Чистота 10 з 10! Цей пластилін не брудниться, не липне до рук, волосся, одягу та поверхонь. Тому для нього не потрібно купувати спеціальну дошку та переживати, що шматочок впаде на килим або одяг.

  • Приховані особливості. Легкий пластилін застигає на відкритому повітрі протягом 12 годин. Після висихання не тріскається, зберігає форму, яскравість та насиченість кольору.

  • Приємний бонус. З повітряного пластиліну можна отримати оригінальні та цікаві фігурки, які після застигання не розвалюються, не ламаються. Якщо є бажання, їх можна розфарбувати фарбами або фломастерами.

  • Широка палітра кольорів. Різноманітність кольорів дозволяє втілили в життя будь-які ідеї та фантазії. Крім того, шматки легкого пластиліну можна змішувати між собою та отримувати нові кольори.

Що можна ліпити з легкого пластиліну? Із окладу повітряного пластиліну можна ліпити все. Це ідеальний матеріал для ліплення магнітів на холодильник, їх витримує найслабший магнітик. Для дівчаток можна створювати незвичайні шпильки, обідки для волосся, браслети, кольє та іншу біжутерію. Звичайно, такі прикраси не такі міцні, але у дітей все одно все ламається. Для тих, хто любить серйозну творчість, легкий пластилін можно використовувати для ліпки об'ємних елементів для прикрашання ваз, шкатулок, панно, рамок для картин. Почати краще з простого – з листівки або чохла для телефону.

В рамках мистецький проєкту: творча лабораторія «ARTпростір. Освітня взаємодія по-новому». Тема зустрічі «ARTworks» оригінальна винахідливість, або ліплення – захоплююче 3D мистецтво», де педагоги мають змогу оволодіти сучасними скульптурними технологіями, опрацювати алгоритми створення об'ємних 3D-образів пластичними, конструктивними та комбінованими способами. Зустріч відбулася 01.02.2023 року на базі ліцею №10 для учителів мистецтва закладів загальної середньої освіти Чернівецької міської територіальної громади.

Таким чином, в процесі навчання ліплення з легкого пластиліну чи солоного тіста школярі опановують основи формотворення, компонування та декорування виробів, отримують поняття про цілісність форми та особливості створення складної форми на основі простих форм в об’ємі. Вчаться виконувати зображення в об’ємі птахів, тварин, образу людини з урахуванням пропорцій, узгоджувати основну форму з елементами декору.

Творіть та надихайте оточуючих!


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page