top of page

Чим займаються педагоги під час літніх канікул?


Дане питання є дуже актуальним для спільноти асистентів вчителів, які протягом 12 та 13 червня 2024 року відвідали тренінг на тему «Використання ресурсів арт-терапії у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами».

Фахівцем із питань соціальної роботи Притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, Христиною Багрій було визначено соціально-педагогічні особливості дітей з особливими освітніми потребами, а також визначення понять тривожності та психотравми у дітей з особливими освітніми потребами як психолого-педагогічної проблеми. Завдяки вправам «Інтервʼю», «Ефективне спілкування» та «Ярлики» учасники заходу мали можливість ознайомитися із практичними способами використання арт-терапії у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Протягом тренінгу консультантом ЦПРПП Мариною Марчук було теоретично та практично висвітлено науковий базис арт-терапії, що зокрема передбачав ознайомлення з нормативно-правовими аспектами арт-терапії як наукового методу. Особливу увагу було приділено вивченню особливостей використання арт-терапевтичних методик у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. Завдяки вправам «Мандала знайомства», «Ти молодець, тому що…», «Сніжинка» та розробок психомалюнків на тему «Я до тривоги», «Я під час тривоги», «Я після тривоги» учасники мали можливість краще пізнати власний внутрішній світ та усвідомити особливості свого ставлення до себе та дітей з особливими освітніми потребами.

Практичним психологом Анастасією Пержан було висвітлено особливості індивідуальних та групових арт-терапевтичних форм роботи з дітьми з особливими освітніми потребами; зокрема через розробку власних арт-терапевтичних проєктів у галузі малювання, вʼязання, вишивання, ліплення.

Висловлюємо подяку за сприяння та допомогу у проведенні тренінгу адміністрації Чернівецького ліцею №19 ім. О. Кобилянської.
Komentarze


Komentowanie zostało wyłączone.
bottom of page