![](https://static.wixstatic.com/media/137e3e_a6cbe73897e84d3f812111b1c85864a7~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_147,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/137e3e_a6cbe73897e84d3f812111b1c85864a7~mv2.jpg)
В приміщенні Чернівецького ліцею №19 ім. Ольги Кобилянської 23 лютого 2024 року консультантами Центру Діаною Ісопенко та Мариною Марчук проведено семінар-практикум «Руйнуємо кордони: спільне і відмінне у роботі асистента вихователя та асистента вчителя».
Слухачі авдиторії: асистенти вихователів та асистенти вчителів.
У ході семінару розглянуто нормативно-правові документи з питань інклюзивної освіти в ЗЗСО та ЗДО.
Детально пропрацьовано: Закон України Про освіту 2017, № 38-39, ст.380. Розділ І. Загальні положення, стаття 1., стаття 20 Інклюзивна освіт; Постанова КМУ від 28 липня 2021 (10 квітня 2019 р. №530 ) “Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної освіти”; Постанова КМУ від 15 вересня 2021 р. № 957 “ Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти”.
Рефлексія «Ми з тобою схожі…., Ми з тобою відрізняємось тим....» познайомила учасників між собою.
Наведено приклади та аналіз-порівняння щоденника спостережень та індивідуальної програми розвитку (ЗЗСО, ЗДО). Проаналізовано основні ролі та завдання асистентів (вчителів, вихователів).
Для усвідомлення проблеми, які властиві сьогоденню з питань інклюзивної освіти в очах суспільства, із учасниками проведено практичну вправу «Ярлики».
Підсумок-рефлексія «Долоньки», якою передбачались наступні спільні кроки в інклюзивній освіті ЗЗСО та ЗДО.
Висловлюємо щиру подяку адміністрації ліцею №19 ім. Ольги Кобилянської за сприяння у проведенні зустрічі!