top of page

"Піжмурки зі смертю. Дитячі розповіді про недитячу історію"


Нову дитячу книжку про Голокост «Піжмурки зі смертю. Дитячі розповіді про недитячу історію» було презентовано 9 грудня у Центральному палаці культури м.Чернівці. Видання презентував Чернівецький музей історії та культури євреїв Буковини, воно приурочене 80-м роковинам Голокосту на Буковині й відбувається в рамках німецько-українського освітнього проєкту «80 Років трагедії у Бабиному Яру: електронний меморіал для України». Одним з авторів книги є Наталя Герасим - директор КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників".

Перша презентація книги відбулася у Чернівцях, днями – у Києві, а на черзі ще інші українські міста.

В основі сюжету книги «Піжмурки зі смертю. Дитячі розповіді про недитячу історію» – реальні життєві історії чотирьох свідків Голокосту, які пережили його у дитячому віці. Для відображення драматургії подій у книзі використано елементи графічного роману. Краще зрозуміти всі нюанси цієї непростої теми юним читачам допоможуть спеціальні провідники (сторінками книги), у ролі яких виступили так само реально існуючі люди Еріка Григорчук та Олексій Фисюк – представники молодого покоління сучасних чернівчан.

Над книгою працювала група авторів – Анна Ямчук (ідея, тексти діалогів), Наталя Герасим (дидактичний апарат, консультування з питань роботи з текстами свідчень), Анна Тарновецька (ілюстрації та художнє оформлення).

Микола Кушнір, директор музею, зауважив, що книга містить чималий дидактичний матеріал, тому вчителі історії зможуть використовувати книгу на уроках, в межах програми. 50 примірників книги передано у шкільні бібліотеки освітніх закладів Чернівецької громади. Книга розрахована на дітей середнього шкільного віку.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page