top of page

Консультація "Попередження, виявлення та реагування у випадку сексуального насильства над дітьми"


Діти – майбутнє кожної країни. У суспільстві не можуть бути терпимі прояви жорстокого поводження з дітьми, оскільки будь-яка форма жорстокого поводження - це перш за все психологічна травма, яка зачіпає всі сфери функціонування дитини - фізіологічну, інтелектуальну, емоційну, особистісну і міжособистісну та це має тяжкі соціальні наслідки, а головне – насильство знову породжує ту ж саму жорстокість.

На жаль, значна частина інформації про насильство у ставленні до дітей залишається прихованою з багатьох причин: сором, страх дітей, мовчання батьків, соціальна прийнятність насильства.

23 листопада 2022 року відбулася консультація для практичних психологів закладів освіти «Попередження, виявлення та реагування у випадку сексуального насильства над дітьми». Під час заходу Оксана Дмитрюк, психолог ЦПРПП ознайомила учасників із нормативними документами та поділилася матеріалами, ресурсами, які психологи можуть використовувати під час профілактичної та просвітницької роботи.

Ольга Кучеренко, практичний психолог ЦДЮТ, обговорила з фахівцями норми сексуальної поведінки дітей в різному віці; вплив сексуального насильства на розвиток дитини; ознаки та індикатори, які можуть вказувати, що дитина пережила насильство; алгоритм дій фахівця у випадку виявлення дитини, яка постраждала від сексуального насильства та особливості комунікації з постраждалою.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page