![](https://static.wixstatic.com/media/137e3e_a280809251da441e84a4a5de0970780f~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_105,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/137e3e_a280809251da441e84a4a5de0970780f~mv2.jpg)
13 грудня 2023 року в кіноконцертній залі кінотеатру «Чернівці» відбувся Форум педагогічних працівників закладів освіти Чернівецької міської територіальної громади, організований центром професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради. Подія мала на меті обговорити в дискусійному форматі питання щодо визначення перспектив розвитку Центру, основне завдання якого – професійний розвиток педагогічних працівників.
Учасники Форуму – педагоги закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти. Серед почесних гостей – Юрій Лесюк, заступник Чернівецького міського голови; Ірина Ткачук, начальник Управління освіти Чернівецької міської ради; Олена Григор’єва, заступник начальника, начальник відділу інституційного аудиту Управління Державної служби якості освіти у Чернівецькій області; Любов Тарангул, начальник Чернівецької філії Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти»; Наталія Куриш, виконувач обов’язків директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області; Лідія Коптюк, викладач психології, заступник директора з навчально-виробничої роботи педагогічного фахового коледжу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича; Василь Ісарук, директор інтерактивного Музею науки; Світлана Олексійчук, директор комунальної установи «Молодіжний центр Чернівців «Резиденція молоді»; Андрій Гев’юк, фундатор громадської організації «Фонд Символи»; Тетяна Ухіна, директор тренінгового центру «Сертифіковані українські технології освіти»; Павло Власюк, начальник відділу запобігання надзвичайних ситуацій по Чернівецькій міській територіальній громаді, підполковник служби цивільного захисту; Руслан Єнакі, начальник сектору ювенальної превенції Чернівецького районного управління поліції по Чернівецькій міській територіальній громаді.
Юрій Лесюк та Ірина Ткачук зазначили важливість роботи Центру для розвитку та підтримки педагогів у цей надважкий час.
Учасники Форуму мали змогу познайомитися зі змінами, які очікуються в роботі Центру, презентованими директором Центру Оксаною Косован; зі статистичними даними щодо професійного розвитку педагогів через неформальну освіту за 3 роки функціонування Центру, які представила консультант Центру Алла Ткач; та сайтом Центру, навігацію яким здійснила консультант Центру Наталія Пшеничка.
«Партнерське коло» та дискусійна лінійка «Проєктна діяльність – стратегічний напрям розвитку Центру», які модерувала консультант Центру Олеся Гуменюк, дали можливість обговорити вже існуючі партнерські взаємини установ, організацій з Центром та окреслити співпрацю у майбутньому; презентувати результати участі Центру та закладів загальної середньої освіти у всеукраїнських та міжнародних проєктах (спікер – Родіка Тіміш, консультант Центру).
Анонсувалися на Форумі й нові напрями роботи Центру в 2024-2025 роках:
«Школа Супервізії» (спікер – Анастасія Смірнова, директор приватного закладу «Гімназія Глорія»);
«Методична платформа з інклюзивної освіти» (Діана Ісопенко, консультант Центру);
«Освітні мандри» (Алла Дзьоник, учитель Чернівецького ліцею №18);
проєкт «Відкрита книга» (Майя Воронка, керівник спільноти учителів початкових класів);
презентація макету електронного видання для педагогів (Наталія Головата, учитель Чернівецького ліцею №22 ім. Антона Кохановського).
Протягом роботи Форуму проведено «Освітянське лото», у якому було розіграно 10 книг Стівена Кові «7 звичок надзвичайно ефективних людей» від Чернівецької міської організації профспілки працівників освіти і науки України. Їх отримали ті педагоги, які правильно відповіли на запитання, що передбачали знання освітніх нормативно-правових документів.
Разом із проведенням Форуму проведено благодію на підтримку Збройних Сил України. Зібрані кошти будуть передані Василеві Гасинцю для придбання Ударного дрону FPR.
![](https://static.wixstatic.com/media/137e3e_89cbd33813fd4c918d40e67ae46d53d0~mv2.jpg/v1/fill/w_141,h_88,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/137e3e_89cbd33813fd4c918d40e67ae46d53d0~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/137e3e_4359933813ab42a2aa0be25a7be9e9f7~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_107,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/137e3e_4359933813ab42a2aa0be25a7be9e9f7~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/137e3e_ba36fb74be324906bc752c006ae2fbd0~mv2.jpg/v1/fill/w_136,h_106,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/137e3e_ba36fb74be324906bc752c006ae2fbd0~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/137e3e_ca29a6bc0c3846ff8e0e2ae9fcaf60b4~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_110,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/137e3e_ca29a6bc0c3846ff8e0e2ae9fcaf60b4~mv2.jpg)