top of page

Січневі методичні зустрічі педагогічних спільнот


Консультанти міського центру професійного розвитку педагогічних працівників з 12 по 31 січня 2023 року провели 33 засідання міських методичних об’єднань педагогів закладів освіти. Частину засідань було проведено в онлайн-режимі, частину – очно.


МО вчителів-словесників

24 січня 2023 року відбулися засідання міських педагогічних спільнот – методичних об’єднань учителів української мови та літератури, зарубіжної літератури та мов корінних народів закладів загальної середньої освіти Чернівецької міської територіальної громади в очному форматі на базі Чернівецького ліцею №19 ім.О.Кобилянської, 30 січня 2023 року – міського методичного об’єднання учителів румунської мови та літератури в онлайн-режимі.

Під час засідань керівники зазначених міських методичних об’єднань Ірина Чифурко, учителька української мови та літератури Чернівецької ЗОШ №4, Тетяна Мазур, учителька зарубіжної літератури Чернівецької гімназії №7, Анкуца Бику, учителька румунської мови та літератури Чернівецького ліцею №6 ім. О.Доброго, проаналізували роботу педагогів-словесників закладів загальної середньої освіти Чернівецької міської територіальної громади в І семестрі 2022/2023 навчального року, звернувши особливу увагу на участь педагогів у різних заходах для підвищення своєї професійної діяльності та на результативність роботи з обдарованими учнями.

Під час свого виступу Алла Ткач, консультант центру професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради, розкрила роль Центру в підвищенні фахової майстерності вчителів та ознайомила із запланованими заходами неформальної освіти на ІІ семестр 2022/203 н.р. для вчителів-словесників. Представила присутнім освітню платформу громадської організації «Український світ», де можна проходити курси підвищення кваліфікації, та прорекламувала онлайн-курс «Професійна діяльність учителя в умовах цифрового освітнього середовища», анонсований Українським інститутом розвитку освіти спільно з Дитячим фондом ООН (UNICEF Ukraine).

На засіданні міського методичного об’єднання учителів української мови та літератури вчителька Чернівецького ліцею №14 Алла Барабаш, претендентка на присвоєння педагогічного звання «учитель-методист» під час атестації-2023, презентувала свій досвід роботи з проблеми «Застосування творчо-розвивальних технологій навчання на уроках української словесності».


МО вчителів іноземних мов

На початку нового року та старту ІІ семестру 2022/2023 н.р. відбулися засідання міських методичних об’єднань учителів іноземних мов закладів загальної середньої освіти та керівників гуртків англійської мови закладів дошкільної освіти. Питання, які було обговорено, - це підсумки роботи Центру у 2022 році, керівник методичного об’єднання вчителів англійської мови Олеся Гуменюк, вчителька ліцею №10, підвела підсумки участі ЗЗСО в ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з англійської, німецької та французької мов та оголосила склад команд ІІІ етапу, співпрацю центру професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради з педагогами закладів загальної середньої освіти Чернівецької територіальної громади.

Вплив війни на освіту є величезним як для вчителів, так і для учнів.

Будучи розкиданими по всій країні та за кордоном, українські вчителі англійської мови демонструють високу відданість підтримці зв’язків зі своїми учнями як в Україні, так і за її межами.

Курс «Викладання та навчання у важкі часи» – це ініціатива Британської Ради, спрямована на реагування на нагальні потреби вчителів у практичних підходах до викладання у складні часи. Вчителі – учасники цього тренінгу поділились своїми враженнями від курсу. Також вчителька французької мови ліцею №10 Олена Опанасенко розповіла учасникам заходу про свій досвід участі у Дні Франкофонії в Яссах (Румунія).

Звичайно, поділились своїм досвідом вчителі англійської мови, які продовжують йти попереду та пілотують 6 клас НУШ – Наталія Захарова (ЗОШ № 28) та Ольга Палагнюк (Коровійський ліцей).

На засіданні керівників гуртків англійської мови ЗДО було представлено зміни в нормативно-правовій базі, зокрема новини та проаналізовано міжнародну методику оцінювання якості дошкільної освіти ECERS – 3: що і як. Також свій педагогічний досвід на тему «Ігровий підхід у навчанні дошкільнят англійської мови» представила вихователь, керівник гуртка англійської мови ЗДО №14 Іванна Стаднійчук.


МО вчителів математики, інформатики, фізики та астрономії

Традиційно в кінці січня 2023 року в онлайн-режимі були проведені засідання міських методичних об'єднань вчителів математики, інформатики та фізики.

Юлія Андрух, керівник міського методичного об'єднання вчителів математики, Кристина Паращук, керівник міського методичного об'єднання учителів інформатики та Наталія Олексієвич, керівник міського методичного об’єднання вчителів фізики, проаналізували роботу міських методичних об'єднань за І семестр 2022/2023 н.р.. Особливу увагу керівники звернули на роботу з обдарованими учнями. Вони зробили детальний аналіз результатів та участі учнів у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики, інформатики та інформаційних технологій, фізики та астрономії.

Інна Терлецька, консультант Центру, окреслила основні напрямки роботи у 2 семестрі цього навчального року та нагадала учасникам онлайн-засідань про основні аспекти підвищення кваліфікації для педагогів. Зокрема, повідомила про можливість участі вчителів у ІІІ відкритій науково-практичній онлайн-конференції педагогічних працівників «Освіта. Досвід. Інновації», та про заходи ЦПРПП, які будуть проведені для професійних спільнот у ІІ семестрі 2022/2023 н.р.

На кожному засіданні професійних спільнот ділилися досвідом роботи вчителі вищої категорії, які в цьому навчальному році атестуються на присвоєння звання «вчитель-методист»: Жанна Шакун, вчитель математики ліцею №4, Наталія Козачук, вчитель математики ліцею №14, Наталія Лазнікова, вчитель інформатики ліцею №5, Тетяна Аністратенко, вчитель інформатики ліцею №12, Ганна Габора, вчитель інформатики ліцею №16, Сергій Кізіма, вчитель фізики та астрономії ліцею №14.


МО вчителів історичної та громадянької освіти

26.01.2023 на базі 12 ліцею «Ювілейний» відбулося засідання міського методичного об’єднання вчителів історії та суспільних дисциплін ЗЗСО. Було підведено підсумки за перший семестр 2022/2023 н.р. та презентовано професійний досвід педагогів.

Керівник методичного об’єднання Анжела Карімова підсумувала досягнення вчителів та їх обдарованих учнів, які впродовж семестру брали активну участь в олімпіадах, творчих та інтелектуальних змаганнях та досягли високих результатів.

Алла Гайсан, вчитель суспільних дисциплін, директор гімназії «Соломон», висвітлила важливі проблеми взаємодії учасників освітнього процесу на основі принципів педагогіки партнерства та запропонувала шляхи їх подолання. Василь Курилич, вчитель історії і правознавства Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №25, запропонував практичні поради щодо формування ключових компетентностей шляхом розвитку критичного мислення на уроках історії. Оксана Вередіна, вчитель історії і правознавства Чернівецького ліцею № 16 ім. Ю. Федьковича, ознайомила колег з сучасними підходами щодо організації соціально-комунікативної діяльності учнів та вдосконалення уроку, як засобу розвитку творчої особистості учня. Валентина Проскурняк, вчитель історії Чернівецького ліцею № 20,звернула увагу на необхідність підвищення мотивації задля успішної навчальної діяльності учнів. Андрій Стьопкін, вчитель суспільних дисциплін гімназії «Соломон», поділився своїм досвідом проведення уроків за напрямом громадянської та історичної галузі, презентував власні способи урізноманітнення уроків для зацікавлення учнів НУШ та досягнення ними успішних результатів.


МО вчителів хімії, біології та екології, предмету "Здоров'я, безпека та добробут", курсу "Пізнаємо природу"

23.01.2023 року на базі Чернівецького ліцею №11 «Престиж» відбулися засідання методичних об’єднань вчителів біології, екології та хімії. Консультант Центру Ніна Турянська ознайомила учасників з новинами в законодавстві та планами на ІІ семестр. Проаналізували роботу МО за І семестр та результативність участі учнів у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології, екології та хімії.

Власний педагогічний досвід «Методична мозаїка. Компетентісний підхід при викладанні біології» презентувала вчитель біології ліцею №4 Надія Засимович. Досвідом участі у ІІІ етапі конкурсу «Учитель року» поділилася вчитель біології ЗОШ № 25 Наталя Дегтерьова.

Директор МЦЕНТУМ Оксана Баранець ознайомила з графіком конкурсів, в яких зможуть взяти участь учні у 2023 році.

24.01.2023 року відбулися онлайн засідання методичних об’єднань вчителів основ здоров’я та вчителів інтегрованого курсу «Пізнаємо природу». Консультант Центру Ніна Турянська проаналізувала роботу МО за І семестр ознайомила учасників з новинами в законодавстві та планами на ІІ семестр.

Керівник МО вчителів курсу «Пізнаємо природу» Тетяна Голубчик розглянула практичну складову інтегрованого курсу «Пізнаємо природу» та особливості оцінювання учнів 5 класу.

Керівник МО вчителів основ здоров’я Діана Багрій звернула увагу вчителів на реалізацію концепції НУШ у 5 класах при викладанні інтегрованого курсу «Здоров’я, безпека та добробут»: очікування і реалії сьогодення.


МО вчителів географії та економіки

18 січня 2022 року відбулося засідання методичного об'єднання вчителів географії та економіки Чернівецької територіальної громади.

Метою онлайн-зустрічі професійної спільноти вчителів, організованою спільно консультанткою Центру Родікою Тіміш та керівником методичного об’єднання вчителів географії, вчителем географії Чернівецької гімназії №7, Валентиною Фостій, було висвітлення результатів реалізації педагогами ключових напрямів роботи і завдань у викладанні географії та економіки у першому семестрі 2022/2023 навчального року та окреслення основних кроків щодо сприяння ефективному інформаційному, науковому та методичному супроводу професійного розвитку педагогічних кадрів протягом наступного семестру, зокрема з питання впровадження реформи НУШ у базовій середній освіті.

Валентина Фостій та Алла Тюфтій, вчитель географії ліцею №8 Чернівецької міської ради, детально ознайомили присутніх з питанням «І-ІІ етапи Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії та економіки у 2022/2023 навчальному році».

Власні педагогічні надбання презентували: Віра Павлович, вчитель географії Чернівецької гімназії №7, Любов Петрушко, вчитель географії Чернівецької ЗОШ №3 та Галина Крамская, вчитель географії Чернівецької НВК «Лідер».

Кожен педагог презентував результати впровадження сучасних освітніх технологій: заняття де немає буденності, одноманітності, монотонності, у яких створюються умови для всебічного розвитку особистості, її здібностей, активізується увага, підвищується інтерес до вивчення предмета, учні вчаться креативно мислити, відбувається виховання колективізму, толерантне відношення у групі, або команді.


МО вчителів предмету "Захист України"

25 січня 2023 року на платформі Zoom відбулось засідання методичного об`єднання вчителів предмету «Захист України». Керівник МО, вчитель ліцею №9 Валерій Васильєв та консультант ЦПРПП Галина Прокопик ознайомили педагогів з результатами роботи методичного об`єднання за І семестр та планами на ІІ семестр 2022/2023н.р. Віталій Мельничук (ЗОШ №33) проаналізував результати участі учнів закладів освіти міста у грі «Сокіл» («Джура»), дав відповіді на питання. У рубриці «Учитель для вчителя: обмін досвідом роботи» презентували свої педагогічні надбання Наталія Котик, учитель ліцею № 5, Валерій Матеящук, учитель ліцею № 14. Галина Прокопик проінформувала учасників зустрічі про створення віртуального методичного кейсу «Педагогу предмету «Захист України».


МО вчителів фізичної культури

17 січня 2023 року в актовій залі ЗОШ №33 відбулось міське методичне об’єднання вчителів фізичної культури. Корнелій Жукотинський, начальник Чернівецького обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, обговорив з педагогами особливості проведення спортивно-масових заходів та спортивних змагань в умовах воєнного стану.

Консультант Центру Наталія Пшеничка ознайомила учасників з результатами партнерської взаємодії ЦПРПП із закладами освіти міста, презентувала вчителям нові можливості підвищення кваліфікації в 2023 році.

Микола Ніга, керівник МО вчителів фізичної культури, вчитель ЗОШ №25, підвів підсумки роботи педагогічної спільноти в І сем. 2022/2023 н.р. та розповів про організацію освітнього процесу з фізичної культури в ІІ сем. 2022/2023 н.р.

Свій власний педагогічний досвід чудово презентували двоє вчителів з ліцею №13, що претендують в цьому році на присвоєння педагогічного звання «учитель-методист» – Ніна Майданська та Андрій Прохніцький.


МО вчителів мистецтва

25 січня відбулося засідання методичного об’єднання учителів мистецтва. Алла Зубчук (ліцей №10) керівник МО учителів мистецтва ознайомила учасників щодо особливостей оцінювання результатів навчання учнів 5-6 класі НУШ мистецької освітньої галузі, також звернула увагу колег щодо орієнтовних домашніх завдань в мистецькій освітній галузі. Алла Міськів (ліцей №13) ознайомила учасників щодо проведення конкурсу, вибір підручників для 6 класу НУШ.

Віолетта Палагнюк (консультант ЦПРПП) проінформувала професійні спільноти щодо проведення заходів ЦПРПП на 2 семестр 2022/2023 н.р., проведення відкритої науково-практичної конференції педагогічних працівників «Освіта. Досвід. Інновації», проведено консультацію «Підвищуємо рівень професійної комунікації».


МО вчителів трудового навчання та технології

23 січня відбулося онлайн-засідання методичного об’єднання вчителів трудового навчання. Юрій Палій (ЗОШ №38) керівник МО презентував учасникам спільноти «Об'єкти проєктно-технологічної діяльності 5 клас II семестр». Роман Ляшенко (гімназія №7) ознайомив учасників щодо «Пілотування в 6 класах: позитиви та виклики».

Віолетта Палагнюк (консультант ЦПРПП) проінформувала професійні спільноти щодо проведення заходів ЦПРПП на 2 семестр 2022/2023 н.р., проведення відкритої науково-практичної конференції педагогічних працівників «Освіта. Досвід. Інновації».


МО вчителів початкових класів

25 січня 2023 року відбулось онлайн-засідання методичного об’єднання учителів початкової школи. Для обговорення були запропоновані наступні теми:

1. Звіт учителів початкових класів та аналіз їх роботи для присвоєння педагогічного звання.

2. Узагальнення досвіду з психологічної підтримки дитини під час воєнного стану і повітряних тривог: методичні матеріали і поради.

3. Оновлення інформаційно-аналітичних матеріалів за даними 2023 року.

4. Опитування про кількість та потреби внутрішньо переміщених школярів у початковій школі.

Запрошені голови методоб’єднань початкової ланки закладів освіти Чернівецької територіальної громади схвалили роботу вчителів Воронки Майї Романівни та Калинюк Наталії Василівни та підтримали їх у поданні на присвоєння педагогічного звання «учитель-методист».

Консультант Центру Манчуленко Лілія Василівна запропонувала визначити головні проблеми дітей та можливі аспекти з їх підтримки під час повітряних тривог та під час здійснення освітнього процесу, запропонувала збірники і посібники з техніками реабілітації і психологічної підтримки. Крім цього, запропоновано опитування про потреби внутрішньо переміщених школярів у початковій школі. Під час онлайн-засідання здійснено оновлення інформаційно-аналітичних матеріалів за даними 2023 року засобом Google Форми.


МО практичних психологів та соціальних педагогів ЗЗСО, ЗПО

26 січня 2023 року відбулося засідання міського методичного об’єднання фахівців психологічної служби закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Під час засідання практичні психологи та соціальні педагоги підвели підсумки роботи за І півріччя та обговорили питання організації роботи у ІІ півріччі 2022/2023 н. р.

Ольга Вайнбендер, практичний психолог ліцею №17 «Успіх», голова методичного об’єднання, обговорила з учасниками роль фахівця у створенні сприятливого психологічного клімату в закладі.

Практичний психолог ліцею №15, Крістіна Гальчук, презентувала корекційно-розвитковий матеріал для учнів, які відчувають труднощі в освітній і навчальній діяльності певних аспектів когнітивної сфери, а також комплект діагностики психоемоційного клімату школярів на рівнях: дитина – дорослий (батьки, вчитель), дитина – дитина. Представлені матеріали схвалені та рекомендовані до використання в роботі обласною Експертною комісією науково-методичного центру практичної психології та соціальної роботи ІППОЧО.


МО вихователів-методистів ЗДО

17 січня 2023 року на базі дошкільного закладу №10 «Попелюшка» комбінованого типу Чернівецької міської ради відбулося засідання міського методичного об’єднання вихователів-методистів закладів дошкільної освіти. На початку заходу Інна Татарин, директор закладу освіти привітала присутніх та запросила до активної співпраці, а керівник ММО - Ірина Монич, вихователь-методист ДНЗ № 41 Центру розвитку дитини «Пізнайко» ознайомила присутніх з планом проведення ІІ засідання.

Родзинкою методичного об’єднання став методичний фестиваль «До вершин педагогічної майстерності», на якому вихователі-методисти закладів дошкільної освіти Чернівецької міської територіальної громади, які атестуються в 2022/2023 навчальному році презентували власні творчі доробки. Оксана Альбота, вихователь-методист ЗДО №6 «Зеленсад» презентувала колегам основні аспекти «Використання інтерактивних форм і методів роботи в умовах закладу дошкільної освіти». Адже, серед завдань методичної роботи з педагогічними кадрами, в умовах реформування освітянської галузі є створення інноваційної педагогічної системи з такою організацією освітнього процесу, яка б максимально повно сприяла розвитку продуктивно мислячої, творчої особистості, задоволенню її потреб у самопізнанні, творчому самовдосконаленні, самореалізації, особистісному та професійному самовизначенні. Карантинні умови та воєнний стан стали викликом для всіх учасників освітнього процесу: педагогів, дітей, батьків, адміністрації закладу. Зовсім не просто організувати якісний освітній процес з дітками дошкільного віку та їх батьками з використанням цифрових технологій, надихати та мотивувати батьків і вихованців до виконання завдань, а також давати раду технічним проблемам. Саме як вдалося подолати труднощі й налагодити партнерську взаємодію всіх учасників освітнього процесу в умовах забезпечення змішаної форми організації освітнього процесу, поділилася з колегами своїм досвідом Людмила Фантух, вихователь-методист ЗДО № 49 «Малятко». Особливу цікавість й практичну спрямованість з боку вихователів-методистів викликав виступ й презентація напрацьованих матеріалів з теми «Оптимізація вивчення діяльності педагогів у міжатестаційний період» вихователя-методиста ЗДО №30 «Дивосвіт» Тетяни Лакусти. З досвідом проведення фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільному закладі аби забезпечити рухову активність дітей та сприяти їхньому повноцінному фізичному розвитку «Хочу, можу, буду здоровим!» ознайомила присутніх Наталія Відман, вихователь-методист ЗДО №41 «Пізнайко».

Галиною Артименко, консультантом КУ «Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Чернівецької міської ради презентовано інформаційний простір ЦПРПП, новини нормативно-правового регулювання в галузі дошкільної освіти та проведено аналіз професійного розвитку педагогів територіальної громади (неформальна освіта) впродовж 2021-2022 років .

У ході засідання було розглянуто питання: «Використання Професійного стандарту «Вихователь закладу дошкільної освіти» вихователями-методистами ЗДО. Методичні рекомендації щодо впровадження професійного стандарту «Вихователь закладу дошкільної освіти», Про проведення відкритої науково-практичної онлайн-конференції «Освіта. Досвід. Інновації».


МО вихователів груп раннього віку ЗДО

31.01.2023 року відбулося засідання міського методичного об’єднання для вихователів груп раннього віку, в гарному та затишному залі ЗДО №33 «Оселя талановитих». Керівник МО вихователь-методист ЗДО №33 Богдана Стець-Максимюк, під час заходу акцентувала увага на «Розвиток сенсорно-пізнавальних здібностей дітей раннього віку», а також представила навчально-методичний посібник ЗДО №33 «Адаптаційно-розвивальна технологія соціалізації дитини в умовах дошкільного закладу». Упродовж дошкільного дитинства характер сенсорного пізнання змінюється. Дитина поступово переходить від маніпуляції предметами до ознайомлення з ними на основі зорового, тактильного та слухового сприймання, а також їх поєднання. Аби сформувати у дитини правильні уявлення про зовнішні ознаки предметів та їх співвідношення, слід забезпечити можливість безпосередньо сприймати ці предмети через зір, слух, дотик, різні дії з ними. Професійна спільнота була ознайомлена з дидактичним одягом «Адаптаційні фартухи» для дітей раннього віку, а також долучилися до практичної частини роботи. До методичного об’єднання долучилися вихователі закладу, зокрема, Валентина Лесанюк ознайомила учасників зустрічі з власним досвідом роботи «Формування сенсорних здібностей дітей раннього віку через використання розвиваючих ігор та чуттєве сприймання довкілля». Керівник МО Богдана Стець-Максимюк презентувала авторський посібник у рамках проекту з формування соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку «Казка про кота Чернуша».

Консультант ЦПРПП Андріана Кравчук проінформувала спільноту щодо проведення заходів неформальної освіти, які проводить Центр професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради, а також надала інформацію щодо проведення відкритої науково-практичної конференції педагогічних працівників «Освіта. Досвід. Інновації».


МО вихователів груп передшкільного віку ЗДО

24 січня 2023 року відбулося засідання міського методичного об’єднання для вихователів груп передшкільного віку Чернівецької ТГ. Керівник МО, вихователь-методист ЗДО №44 «Журавлик», Лариса Осипчук, звернула увагу на основні питання які було обговорено «Сучасні підходи до національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку». Особлива увага приділяється формуванню соціально-громадянської компетентності дітей як один із пріоритетних напрямів діяльності ЗДО. До роботи методичного об’єднання долучилися педагоги міста які поділилися своїм власним досвідом роботи, зокрема вихователь ЗДО №44 «Журавлик» Галина Бойчук презентувала учасникам професійної спільноти відео-фрагмент роботу з батьками «Формування національної свідомості дітей дошкільного віку через взаємодію з батьками». Ольга Опаєць вихователь ЗДО «Дзвіночок» презентувала спільноті, власний досвід роботи «Виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій, національних та духовних цінностей українського народу в дитячому садку». Важливо в сьогоднішній час направити зусилля педагогів та батьків для зміцнення національної ідентичності дітей як основи, яка виховує справжній патріотизм. Вихователь ЗДО №27 «Берізка», Тетяна Соловйова у вигляді електронної книжки ознайомила присутніх з досвідом роботи над проблемою «Формування читацької культури дитини дошкільного віку засобами роботи із дитячою книгою». Сьогодні весь світ занепокоєний тенденцією до зниження рівня дитячого читання – це одна з найболючіших проблем сьогодення.

Консультант ЦПРПП Андріана Кравчук проінформувала педагогів щодо проведення заходів неформальної освіти, які проводить Центр професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради, а також надала інформацію щодо проведення відкритої науково-практичної конференції педагогічних працівників «Освіта. Досвід. Інновації».


МО музичних керівників ЗДО

Методичне об’єднання для музичних керівників закладів дошкільної освіти відбулося 12 січня на базі ЗДО №3 «Веселка». Керівник МО Яна Романюк та вчитель-логопед Олена Боднар (ЗДО №38 «Оберіг») презентували з власного досвіту роботи рекомендації щодо роботи музичного керівника, а саме: «Логоритміка для дітей з ООП. Музика – важлива, музика – можлива ждя тітей з ООП».

Також свій досвід роботи презентували музичний керівник Тетяна Чепишко та вчитель-логопед Тамара Рихло (ЗДО №3 «Веселка») «Формування співацьких навичок і розвиток слуху, культури співу дітей з ООП старшого дошкільного віку».

Віолетта Палагнюк (консультант ЦПРПП) проінформувала професійні спільноти щодо проведення заходів ЦПРПП на 2 семестр 2022/2023 н.р., проведення відкритої науково-практичної конференції педагогічних працівників «Освіта. Досвід. Інновації», проведено консультацію «Підвищуємо рівень професійної комунікації».


МО інструкторів з фізичної культури ЗДО

18 січня для інструкторів з фізичного виховання закладів дошкільної освіти було проведено засідання методичного об’єднання. Керівник МО Марія Забірко (ЗДО №10 «Попелюшка») презентувала професійній спільноті власні напрацювання щодо дихальних вправ (брошурки).

Також свій досвід роботи презентували інструктор з фізичного виховання Наталя Сидоренко (ЗДО №20 «Ластів'ятко») «Сучасні оздоровчі технології в закладі дошкільної освіти»; інструктор з фізичного виховання Олександра Цибанюк (ЗДО №48 «Гніздечко») «інклюзично-фізичне виховання дітей дошкільного віку з ООП в умовах закладу освіти» та музичний керівник Антоніна Козар (ЗДО №43 «Вербиченька») «Розвиток ритмічних, рухових, мовних функцій у дітей засобами музики на заняттях з фізкультури».

В свою чергу консультан ЦПРПП Віолетта Палагнюк проінформувала професійні спільноти щодо проведення заходів ЦПРПП на 2 семестр 2022/2023 н.р., проведення відкритої науково-практичної конференції педагогічних працівників «Освіта. Досвід. Інновації», проведено консультацію «Підвищуємо рівень професійної комунікації».


МО практичних психологів ЗДО

25 січня 2023 року відбулося засідання міського методичного об’єднання практичних психологів закладів дошкільної освіти. Під час засідання фахівці психологічної служби підвели підсумки роботи за І півріччя та обговорили питання організації роботи у ІІ півріччі 2022/2023 н. р.

Інна Федоряк, практичний психолог ДНЗ №24 «Джерело», голова методичного об’єднання поділилася досвідом роботи з використання арт-терапевтичних методів у роботі з учасниками освітнього процесу під час воєнного стану.

Практичний психолог ДНЗ №30, Олена Балберова, обговорила з учасниками роль практичного психолога у створенні психологічно безпечного середовища у закладі освіти.

Олеся Макаренко, практичний психолог ДНЗ №44 презентувала авторську програму корекційно-розвивальних занять для дітей старшого дошкільного віку з ЗНМ «Креативне мовлення». Представлена програма схвалена та рекомендована до використання в роботі обласною Експертною комісією науково-методичного центру практичної психології та соціальної роботи ІППОЧО.Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page