![](https://static.wixstatic.com/media/137e3e_6842eaa7d8764296a7e219dd0e9ee74a~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_83,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/137e3e_6842eaa7d8764296a7e219dd0e9ee74a~mv2.jpg)
27 жовтня 2023 року, у День української писемності та мови, відбулося 1 заняття міської онлайн-школи грамотності «Я вивчаю українську!», робота якої стартувала ще в 2022/2023 н.р. на виконання Програми розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя Чернівецької міської територіальної громади на 2022-2025 роки та Стратегії популяризації української мови у закладах освіти Чернівецькій міської територіальної громади, затверджених наказом управління освіти Чернівецької міської ради від 03.05.2022 №115.
«Професійне мовлення вчителя», - тема заняття, яке провели Алла Чорней, учителька української мови та літератури Чернівецького ліцею №18, керівник Школи, та Алла Ткач, консультантка центру професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради. Учасники заходу – педагога закладів освіти – дошкільної, загальної середньої, позашкільної – Чернівецької міської територіальної громади.
Під час онлайн-заняття педагоги ознайомилися з планом роботи Школи в 2023/2024 н.р., пригадали літературні норми української мови та їх сутність. Алла Чорней організувала для учасників «робочий день», під час якого продемонструвала дотримання орфоепічних та лексичних норм учителів під час спілкування з учнями та їхніми батьками.
![](https://static.wixstatic.com/media/137e3e_24121f5f4e5441e1b2b297314bbe7e88~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_83,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/137e3e_24121f5f4e5441e1b2b297314bbe7e88~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/137e3e_b3fe9ceb83c64d5c9eb9cfb8041e255c~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_83,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/137e3e_b3fe9ceb83c64d5c9eb9cfb8041e255c~mv2.jpg)