top of page

Слово про Ольгу Кобилянську


Ольга Кобилянська – видатна письменниця-модерністка Буковини, чиє ім’я знане як в Україні, так і за її межами.  За словами літературознавців, «саме Ольга Кобилянська стала першим в історії української літератури письменником, хто показав образ української жінки абсолютно по-новому: це була не "традиційно" забита, пригноблена селянка, а інтелігентка, жінка, яка прагне до знань, до освіти, яка виступає за рівноправність у суспільстві між жінками та чоловіками».

Про життя й літературну творчість цієї незвичайної для українського літературного ландшафту  письменниці й жінки говорилося під час чергового засідання педагогічної майстерні з літератури рідного краю на тему «Слово про Ольгу Кобилянську», яке відбулося 23 листопада 2023 року в Чернівецькому літературно-меморіальному музеї Ольги Кобилянської й було присвячене 160-річчю від дня її народження.

Учасники засідання, учителі української мови та літератури закладів загальної середньої освіти Чернівецької міської територіальної громади, дізналися цікаві й маловідомі факти про життєву долю Гірської орлиці від Юлії Микосянчик, старшої наукової співробітниці Чернівецького літературно-меморіального музею Ольги Кобилянської, членкині Національної спілки краєзнавців України; стали учасниками квесту «Ользі Кобилянській – 160», організованого й проведеного консультантом ЦПРПП Аллою Ткач та керівником педагогічної майстерні Зоряною Косташ, учителькою української мови та літератури Чернівецького ліцею №10.

Завершуючи захід, Алла Ткач наголосила: «Родина Ольги  Кобилянської була багатомовною: мати —  спольщеного німецького роду, батько – українець. Тому майже рідними мовами для Ольги були німецька, польська – по материнській лінії, українська – по батьківській. Але Кобилянська, самотужки вивчивши українську мову, стала українкою за вибором. Це сьогодні приклад для деяких українців у вирішенні мовного «Я»».


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page