![](https://static.wixstatic.com/media/137e3e_465aafa997654a21bc625216894a5d88~mv2.jpg/v1/fill/w_117,h_117,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/137e3e_465aafa997654a21bc625216894a5d88~mv2.jpg)
Перша сесія Літньої школи професійного зростання для педагогів Чернівецької міської територіальної громади розпочалась тренінгом “Формувальне оцінювання в базовій середній школі” (тренер Наталя Герасим, директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників, тренер Програми підтримки освітніх реформ в Україні “Демократична школа”).
![](https://static.wixstatic.com/media/137e3e_c8636eb064534000b639a93e1671a1bc~mv2.jpg/v1/fill/w_117,h_117,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/137e3e_c8636eb064534000b639a93e1671a1bc~mv2.jpg)
Ціннісні орієнтири НУШ, нові державні стандарти освіти вимагають нових підходів не лише до організації навчального процесу, але й до оцінювання навчальних досягнень учнів. Закон України “Про повну загальну середню освіту” визначає формувальне оцінювання серед основних різновидів оцінювання. Про те, чому формувальне оцінювання все частіше з’являється у фокусі уваги освітян і чому його послідовне впровадження важливе для підвищення рівня навчальних досягнень учнів йшлося під час тренінгу. За п’ять днів навчання учасники опрацювали нормативно-правову базу, дізнались про елементи та техніки формувального оцінювання, їх використання відповідно до дидактичної мети, шляхи впровадження формувального оцінювання в практику роботи вчителя. Педагогам було запропоновано виконання інтерактивних вправ, педагогічне моделювання, робота у малих групах, практичні майстерки з використанням онлайн-дошок Padlet і Jamboard, інтерактивного застосунку Mentimeter, інструментів ZOOM. Учасники тренінгу у Google-класі мали можливість поставити запитання тренеру, ознайомитись з матеріалами Школи (більше 40) з подальшим використанням їх у своїй педагогічній діяльності.
З відгуків слухачів тренінгу: “Чітко структурований та інформаційно насичений курс, з атмосферою доброзичливості і взаємопідтримки”, “Цікавий матеріал до нашої скарбнички”, “Подяка за методичний інструментарій, за атмосферу”, “Літо 2022 почалося дуже продуктивно”...
Перемоги! Все буде Україна!
![](https://static.wixstatic.com/media/137e3e_542e1cf5869f46d2b2a764441a7a3146~mv2.jpg/v1/fill/w_117,h_117,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/137e3e_542e1cf5869f46d2b2a764441a7a3146~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/137e3e_6210aada586c417eb4e5f3b2941cc7f6~mv2.jpg/v1/fill/w_117,h_117,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/137e3e_6210aada586c417eb4e5f3b2941cc7f6~mv2.jpg)