![](https://static.wixstatic.com/media/137e3e_9aa0235934fa4c1d8733a63e6a5c574b~mv2.jpg/v1/fill/w_110,h_62,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/137e3e_9aa0235934fa4c1d8733a63e6a5c574b~mv2.jpg)
Беззаперечно, грамотність має важливе значення для кожної людини. Це запорука успіху, високого рівня освіченості. Саме володіння нею допомагає правильно висловлюватися і усно, і письмово. Тому будь-які зміни в правописі української мови необхідно опрацьовувати й використовувати.
Огляду основних змін у новій редакції «Українського правопису» (2019) було присвячено чергове заняття міської онлайн-школи грамотності «Я вивчаю українську!», яке відбулося 24 лютого 2023 року в режимі онлайн для педагогів закладів освіти Чернівецької міської територіальної громади, які бажають удосконалити свої правописні вміння.
Олександра Кожуленко, учителька української мови та літератури Чернівецького ліцею №4, заслужений учитель України, проаналізувала зміни, умовно розподіливши їх на дві групи: власне зміни в написанні слів (без варіантів) та варіантні доповнення до чинної норми.
Алла Ткач, консультантка центру професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради, запропонувала учасникам заняття перелік онлайн-платформ, на яких є детальний опис змін в українському правописі.
![](https://static.wixstatic.com/media/137e3e_8350f41c3b9340a1a9048f8c972282e7~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_147,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/137e3e_8350f41c3b9340a1a9048f8c972282e7~mv2.jpg)