top of page

Березневі зустрічі творчої лабораторії «ARTпростір. Освітня взаємодія по-новому»

У Базовому компоненті дошкільної освіти зазначено, що метою діяльності закладу дошкільної освіти є забезпечення гармонійного розвитку кожної дитини, створення сприятливих умов для її особистісного ставлення та творчої самореалізації. Одним із ефективних засобів педагогічного впливу на розвиток творчої особистості дошкільника є театралізована діяльність. Вона сприяє естетичному вихованню дітей, прилучає їх до мистецтва, розвиває вміння бачити, чути, розуміти красу слова, дії. Театральне мистецтво близьке і зрозуміле дітям, адже в його основі – гра, а це для малюка – найголовніший аспект діяльності, адже діти, граючись, розвиваються.

Театралізовані ігри позитивно впливають на емоційну сферу дитини, вони акумулюють життєву мудрість, оптимізм, енергію. Театр – це високий рівень естетичного виховання, адже він поєднує в собі вплив музики, танцю, пластики, мовлення та образотворчого мистецтва. Маленька вистава – це перша елементарна перехідна форма від гри до мистецтва, форма синтезу мистецтв, яка доступна всім дітям.

Організація театралізованої діяльності в закладі дошкільної освіти попередньо має на меті визначення певної цілі та завдань, які необхідно реалізувати педагогічному колективу. Метою зустрічі з педагогами в рамках творчої лабораторії є: залучення педагогів до творчої діяльності шляхом ознайомлення з театральним мистецтвом, використання театралізації для розвитку творчих, акторських та сценічних здібностей вихованців, формування в них мовленнєвої компетентності, навичок театрально-виконавської діяльності.

Показ різних видів театру: пальчикового, настільного, тіньового, лялькового, театру іграшок та театру на фланелеграфі перетворюється для маленьких артистів на справжнє свято, вони почуваються самостійними, впевненими у собі, емоційно розкутими. Театралізована діяльність дозволяє дитині вирішувати проблемні ситуації опосередковано від імені якогось персонажа. Вона є джерелом розвитку почуттів, спосіб залучення до духовного багатства.

В рамках мистецького проєкту творча лабораторія «ARTпростір. Освітня взаємодія по-новому», тема зустрічі «Child actors create ART», або театралізована діяльність вдосконалює навички акторської майстерності», у березні відбулися дві зустрічі на базі ЗДО №10 «Попелюшка» та ЗДО №25 «Малюк».

Кожна дитина – актор! Світ мистецтва безмежний. Пізнавати його ми будемо не день, не рік, а все життя.


コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page