top of page

«І кожен фініш – це, по суті, старт» (Ліна Костенко)

2023/2024 навчальний рік добігає кінця. Він, як і попередній, був непростим для всіх учасників освітнього процесу, мав свої виклики й труднощі. Незважаючи на це, і педагоги, і здобувачі освіти підійшли до його завершення з гарними результатами. Саме це стало предметом обговорення 23, 24 та 27 травня 2024 року під час підсумкових засідань міських професійних спільнот учителів української мови та літератури на базі Чернівецької гімназії №11, учителів  зарубіжної літератури та мов корінних народів – Чернівецького ліцею №9, румунської мови та літератури – Чернівецького ліцею №6 ім.О.Доброго.

«Особливості завершення 2023/2024 н.р.» - питання, з розгляду якого розпочиналося  кожне із засідань.  Алла Ткач, консультантка центру професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради, звернула увагу педагогів на нормативні документи, які регламентують проведення семестрового та річного оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти в умовах воєнного часу. Працюючи в групах, у парах, учасники засідань обговорили різні педагогічні ситуації щодо оцінювання результатів навчання та шукали шляхи їх вирішення. 

Обговорили питання партнерської взаємодії центру професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради з учасниками зазначених вище професійних спільнот, пригадавши тематику проведених у 2023/2024 н.р. консультацій, занять онлайн-школи грамотності «Я вивчаю українську!», засідань педагогічної майстерні з літератури рідного краю, заходів неформальної освіти. З метою отримання зворотного зв’язку про проведені заходи педагоги здійснили «SWOT-аналіз», який допоміг  визначили їхні сильні та слабкі сторони, можливості та загрози.

Під час засідань керівники зазначених міських професійних спільнот Ірина Чифурко,   заступниця директора з навчально-виховної роботи Чернівецької гімназії №11, Тетяна Мазур, учителька зарубіжної літератури Чернівецької гімназії №7, Аліна Абугулес, учителька румунської мови та літератури Чернівецької гімназії № 1 "Вектор", підбили підсумки роботи учителів української мови та літератури, зарубіжної літератури, польської мови та івриту, румунської мови та літератури упродовж 2023/2024 н.р. Серед здобутків – перемоги та участь здобувачів освіти в різних мовно-літературних змаганнях, поширення педагогічного досвіду учасниками спільнот на освітніх онлайн-платформах та під час заходів неформальної освіти, участь педагогів у фахових конкурсах тощо.

Своїми враженнями про одне з досягнень поділилася Зоряна Косташ, учителька української мови та літератури Чернівецького ліцею 10, учасниця фінального етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року».

Консультантка Центру Алла Ткач  анонсувала проведення Літньої школи-2024. А ще - можливість поділитися досвідом роботи на сторінках червневого електронного видання «ЧернівціОсвітні: навчаємо та навчаємось», а для укладання індивідуальної траєкторії свого професійного розвитку педагоги можуть здійснити самоаналіз власної професійної діяльності за допомогою тесту, який розміщено на офіційному сайті міського центру професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради.

«І кожен фініш – це, по суті, старт»… Тому учасники засідань усі свої педагогічні ідеї, які  були найкращими в їхній професійній діяльності в 2023/2024 н.р., спакували в «Валізу спогадів» і скористаються складеним у новому 2024/2025 н.р.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page