top of page

"Я+Ти+Ми" формула командоутворення


Командна робота - здатність працювати разом

 у напрямку спільного бачення.

Це - паливо, що дозволяє звичайним людям

досягати незвичайних результатів.

Енрю Карнегі

 

           У сьогоденні командоутворення (Team Building)  є частиною корпоративного управління, який згуртовує та надихає співробітників задля досягнення як місії компанії, так й особистих професійних амбіцій. Згідно зі соціологічними дослідженнями найважливішим навичка лідера є вміння сформувати злагоджений колектив, а командоутворення є одним із ефективніших для цього інструментів. Проведення заходу по командоутворенню не тотожно проведенню корпоративу. Хоч в обох випадках співробітники й збираються разом, й буде про що потім згадати, але мета в кожній із подій – своя ;-)

Let’s go!

           Що таке «тімбілдінг» та його основні функції? Тімбілдінг - це процес, який спрямований на зміцнення взаємодії та співпраці між членами команди, з метою покращення їхньої ефективності та продуктивності. Цей процес може включати в себе різноманітні активності, що сприяють підвищенню комунікації, взаєморозуміння, довіри та спільного розв'язання проблем.

         

Функції тімбілдінгу:

  • Збільшення довіри та взаєморозуміння: тімбілдінг допомагає зміцнити взаємовідносини між членами команди, дозволяє краще зрозуміти один одного.

  • Розвиток комунікаційних навичок: тімбілдінг може включати тренування комунікаційних навичок, таких як слухання та висловлювання думок, що допомагає покращити ефективність комунікації в команді.

  • Зміцнення спільної мети: тімбілдінг допомагає учасникам команди зрозуміти та визначити спільну мету, об’єднує окремих працівників  в єдину систему, де кожен розуміє вплив своїх дій на спільний результат.

  • Розвиток лідерських навичок: деякі форми тімбілдінгу можуть включати рольову гру, де учасникам потрібно приймати лідерські рішення, що допомагає розвивати лідерські навички.

  • Збільшення мотивації: тімбілдінг може допомогти збільшити мотивацію команди шляхом створення позитивної атмосфери та відчуття спільної мети.

  • Розвиток творчого мислення: деякі форми тімбілдінгу можуть включати творчі завдання, які вчать мислити «outside the box».

  • Виявлення «некомандних гравців»: тімбілдінг дозволяє виявити  членів колективу, які можуть нести деструктивну функцію організації, та допомагає обрати для них неконфліктні способи спілкування з колегами.

            

Для прокачки навиків командоутворення було організовано та проведено тренінг «Командоутворення – формуємо згуртовану команду однодумців» в парку «Реформації» та на базі ЗДО №35 «Веснянка» для професійних спільнот: музичних керівників та інструкторів з фізичної культури, педагогічного колективу закладів дошкільної освіти Чернівецької міської територіальної громади. 

          

Дієві поради для створення команди.

          Створення ефективної команди — це фундамент для успіху будь-якого проєкту. Задля досягнення мети команда повинна працювати як одне ціле, довіряючи одне одному й максимально співпрацюючи. Щоб цього досягти потрібно:

  • обирати людей, уважно оцінюючи їх навички, досвід та мотивацію;

  • створити чітку структуру команди, зробити прозорий розподіл завдань та призначити відповідальних за їх виконання;

  • забезпечити відкриту комунікацію і взаємозв’язок між усіма членами команди;

  • підтримувати позитивну атмосферу в команді, навчити гравців розв’язувати конфлікти;

  • заздалегідь встановити чіткі цілі та озвучити очікування від кожного члена команди. 

         

Дотримуючись цих порад, вам вдасться згуртувати навколо себе однодумців, створити команду, яка готова до здійснення будь-яких завдань. Також ці поради підійдуть і для підвищення ефективності дій раніше сформованої команди.

          Успіх команди не випадковий. Це наполеглива праця кожного учасника команди!









コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page