top of page

Школа безпеки в освітньому середовищі


У День Європи, 9 травня, відбувся черговий модуль Школи безпеки в освітньому середовищі для учасників команд реагування закладів освіти.

Зустріч відбулася на базі Чернівецької гімназії №18 (директор - Ірина СКРИПНИК) у рамках Проєкту «Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі».

Тема заходу:

🔵«Організаційно-методичні вказівки з підготовки педагогічних працівників до дій у надзвичайних ситуаціях. Євроінтеграційні аспекти».

Організатори події:

🔵 Чернівецький центр професійного розвитку педагогічних працівників, спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі Чернівецької міської ради, Родіка ТІМІШ.

Учасники:

🔵представники команд реагування закладів освіти Чернівецької міської ради.


Основні акценти:

✔️Обговорено зміни щодо реалізації безпеки шкіл, зокрема щодо впровадження механізму моніторингу, раннього попередження, міжвідомчої взаємодії та евакуації учасників освітнього процесу у разі нападу або ризику нападу на заклад освіт. На базі закладу освіти відбулися тестові навчальні тренування у громаді, відповідно до Наказу МОНУ та МВС.

✔️ Наголошено на запровадженні заходів щодо обміну досвідом з іншими країнами, які приєдналися до Декларації про безпеку шкіл.

✔️Презентовано досвід гімназії у впровадженні міжнародного Проєкту «Діти України та війна» у рамках україно-румунського партнерства 🇺🇦🇹🇩 «Репортаж про Румунію». Заклад переміг у конкурсі репортажів з документальним твором «Кіра». Кіра, дівчина з Маріуполя, яка пройшла важкий шлях дорогами війни, поруч з нами.

✔️ Презентовано діяльність соціального шкільного підприємництва з виготовлення світловідбиваючих елементів.

✔️ Взаємодія з громадськими організаціями, зокрема з ГО «Наша Домівка» сприяла отриманню матеріалів для вироблення флікерів з сусідньої країни.

✔️ Взаємодія з БФ «Нова сім’я» сприяє зміцненню безпекового середовища.

✔️ Заклад має досвід взаємодії з міжнародними фондами у напрямку зміцнення безпекової інфраструктури.


Практична частина:

✔️ учасники мали можливість приєднатися до загальношкільного заходу приуроченого до Дня Європи 🇪🇺;

✔️ 👨‍🚒відпрацювати, спільно з Дмитром Гауряком, провідним інспектором Чернівецького районного управління ГУ ДСНС у Чернівецькій області, основні правила користування вогнегасником;

✔️ повторити базові знання щодо надзвичайних ситуацій мирного та воєнного часу;

✔️ ознайомитися з посібником UNICEF “Мінна безпека».


Заклад освіти отримав друковані матеріали для Класу безпеки.


Висловлюємо вдячність керівництву гімназії за сприяння в організації заходу, зокрема директору та заступнику директора з виховної роботи, Інні ОРЛОВІЙ, класним керівникам за організацію пізнавального заходу для учнів, керівникам закладів освіти Чернівецької міської ради, учасникам заходу.

🇺🇦 🤝Спільними зусиллями формуємо культуру безпеки дітей та дорослих.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page