Питання емоційного вигорання педагогічних працівників у закладах освіти в умовах сьогодення є досить актуальним. Динаміка освітніх змін кожного дня ставить перед педагогом нові задачі та вимоги як до професійної, так і особистісної сторін особистості, які педагогам складно вирішувати. Педагог може відчувати емоційну пригніченість, що провокує фізичне виснаження, втрату професійних орієнтирів.
Емоційне вигорання – це синдром, що розвивається на тлі безперервного впливу на людину стресових ситуацій і призводить до інтелектуальної, душевної перевтоми і виснаження.
30 жовтня 2024 року Оксана Дмитрюк, психолог «Міського центру професійного розвитку педагогічних працівників» Чернівецької міської ради, провела першу зустріч з педагогічним колективом ЗДО №19 «Барвінок» в межах тренінгового курсу «Профілактика емоційного вигорання педагогічних працівників».
Під час заходу педагогічні працівники обговорювали причини виникнення та ознаки емоційного вигорання, досліджували прояви «синдрому вигорання» у власному житті, визначали способи самовідновлення.
Comments