top of page

Формування безпечної поведінки дітей


Дошкільний вік – період, коли формується особистість і закладаються основи життєвого досвіду. Без відчуття безпеки розвиток дитини не можливий, оскільки вона досліджує світ тоді, коли почувається у безпеці. Ми не можемо захистити дитину від усього, але можемо сформувати у неї навички, з якими вона буде здатна подбати про себе.

Сформованість компетентності безпечної поведінки дошкільників забезпечуватиме у них готовність до дій у нетипових життєвих ситуаціях завдяки наявності таких компонентів: здатності оцінити нетипову життєву ситуацію на предмет наявності потенційної небезпеки засобами емоційно-образного мислення; вміння передбачити наслідки поведінки для здоров’я і життя; дій для зменшення ризику небезпечної події.

1 лютого 2023 року відбулася онлайн-консультація для практичних психологів закладів дошкільної освіти «Організація роботи з учасниками освітнього процесу з формування безпечної поведінки дітей». Під час заходу Оксана Дмитрюк, психолог ЦПРПП розглянула з учасниками модель безпечної поведінки дітей, актуалізувала знання з формування у дошкільників усвідомленого ставлення до поведінки.

Катерина Хотей, практичний психолог ЗДО №42 «Перлинка» обговорила з фахівцями як надавати інформацію дітям шляхом впливу на їх емоційні переживання як пусковий чинник емоційної регуляції безпечної поведінки та запропонувала ігри, які допоможуть краще засвоїти матеріал.


Kommentarer


Kommentarsfunktionen har stängts av.
bottom of page