top of page

Формувальне та підсумкове оцінюванняЗа словами Кемерона, Тейта, Макнотона і Політано, навчання відбувається, коли учні думають, вирішують проблеми, конструюють, перетворюють, досліджують, створюють, аналізують, роблять вибір, організують, вирішують, пояснюють, розмовляють і спілкуються, діляться, представляють, прогнозують, інтерпретують, оцінюють, розмірковують, беруть на себе відповідальність, досліджують, запитують, відповідають, записують, отримують нові знання та застосовують ці знання в нових ситуаціях.

Отже, навчання - це дуже складний процес. Основна перевага формувального оцінювання полягає в тому, що ви можете контролювати навчання через його різні етапи та рівні.

Важливо розглядати оцінювання як інструмент, який допоможе спланувати навчання. Також слід пам’ятати, що оцінювання – це показник прогресу, а не лише досягнення (скільки учні знають).

Оцінювання – це методи чи інструменти, які вчителі використовують для оцінки, вимірювання та документування готовності, прогресу та освітніх потреб учнів.

Оцінювання – це широкий термін. Це процес, який перевіряє, як проходить навчання. Це інтерактивний процес, який не обов’язково оцінюється.

Саме аспекти формувального оцінювання при впровадженні НУШ (5-6 класи) досліджували та обговорювали вчителі іноземних мов та керівники гуртків англійської мови 26 січня на вебінарі, який провела консультант Лідія Недужко. Учасники заходу запропонували власні підходи до формувального оцінювання та вправи для його впровадження.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page