top of page

Українська на щодень


17 січня 2023 року відбулося чергове заняття міської онлайн-школи грамотності «Я вивчаю українську!». Вона функціонує з вересня 2022 року на виконання п.3.7. Плану заходів з реалізації Програми розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя Чернівецької міської територіальної громади на 2022-2025 роки та Стратегії популяризації української мови у закладах освіти Чернівецької міської територіальної громади в 2022/2023 н.р., затверджених наказом управління освіти Чернівецької міської ради від 03.05.2022 №115.

Учасниками онлайн-заняття стали 71 педагог закладів загальної середньої освіти Чернівецької міської територіальної громади різних фахів, які виявили бажанняпідвищити свій рівень володіння державною мовою, зокрема - дотримання лексичних норм української мови. Як і раніше, заняття провели Алла Ткач, консультантка центру професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради, та Олександра Кожуленко, учителька української мови та літератури Чернівецького ліцею №4, заслужений учитель України.

У першій частині заняття Алла Ткач розкрила учасникам онлайн-заходу сутність поняття «лексичні норми», ознайомила з найуживанішими лексичними помилками, які зустрічаються в усному та писемному мовленні, та навела цікаві приклади до них.

«Говорімо українською: боротьба із суржиком» - тема другої частини онлайн-зустрічі, яку провела Олександра Кожуленко. Під час уроку звернула увагу на наше спілкування українською щодня: під час вітання та прощання, удома й на роботі, під час подорожей та прогулянок. Продемонструвала ряд інтернет-ресурсів, які є помічниками в подоланні мовних перешкод.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page