Як війна впливає на психологічне благополуччя педагогів? Які основні симптоми хронічного стресу та вигорання?
12 грудня 2024 року психологиня «Міського центру професійного розвитку педагогічних працівників» Чернівецької міської ради Наталія Матейчук провела для педагогічних працівників Чернівецької гімназії №6 «Берегиня» тренінг «Психологічне благополуччя педагогів: відновлення ресурсності та плекання резильєнтності під час війни».
Професія педагога завжди була складною, але сьогоднішні виклики вимагають від учителів нових знань, навичок та вмінь. Розвиток резильєнтності – це не лише про особистісні зміни, а й про професійне зростання. Адже стійкий педагог здатний ефективніше працювати з учнями, створювати психологічно безпечне освітнє середовище та бути для них справжнім прикладом.
Психологиня ЦПРПП Наталія Матейчук ознайомила учасників тренінгу із практиками відновлення ресурсності задля підтримання психологічного благополуччя та психологічними техніками самодопомоги в умовах війни.
Учасники тренінгу отримали конкретні вправи та рекомендації, які можуть застосовувати у повсякденному житті. Заняття проводилися у формі тренінгу, що сприяло активній участі всіх присутніх. Тренінг став платформою для обміну досвідом та взаємопідтримки між педагогами.
Проведення такого роду тренінгів є надзвичайно актуальним та важливим для педагогічних працівників в умовах війни. Забезпечення психологічної підтримки вчителів сприяє не лише збереженню їхнього психологічного благополуччя, а й підвищенню якості освітнього процесу.
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради вдячний адміністрації Чернівецької гімназії №6 «Берегиня» за запрошення та гостинність, час, проведений в атмосфері творчості та позитиву.
コメント