top of page

Теоретичні та практичні аспекти інноваційної діяльності сучасного вчителя-словесникаЩоб знайти відповідь на запитання:

«Яка освіта нам потрібна?» спитаймо себе:

«А у якому суспільстві ми хочемо жити?»

Eugenio Tironi: El sueño chileno


Освітня галузь в Україні прямує шляхом інноваційного розвитку. А це вимагає від учителя змін у його педагогічній діяльності, у підходах до організації освітнього процесу. Відповідно до Концепції Нової української школи освітній процес має бути організований так, щоб кожен учень відчував свою успішність та інтелектуальну спроможність. Учитель має бути не транслятором знань, а порадником, партнером, надійним плечем у навчанні учнів; його педагогічна діяльність має будуватися по-новому. Тому методична панорама з проблеми «Інноваційна діяльність учителя-словесника», яка була проведена 28 жовтня 2021 року, стала цікавою майстеркою для учителів-філологів Чернівецької міської територіальної громади. Її організатор - Алла Ткач, консультант центру професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради.

Методична панорама передбачала донести до її учасників сутність інноваційної діяльності сучасного вчителя та презентувати набутий досвід колег закладів загальної середньої освіти Чернівців щодо участі в всеукраїнських освітніх проєктах «Інтелект України» і «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» як одного з шляхів оновлення діяльності педагога.

Гостя заходу - Олена Кульбабська, професорка кафедри сучасної української мови Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича. Олена Валентинівна під час свого виступу підкреслила важливість та актуальність проблеми, винесеної на обговорення. Зауважила на важливості співпраці філологічного факультету ЧНУ з педагогами міста, адже "ми разом робимо важливу справу – реформуємо мовно-літературну галузь".

Під час свого виступу, яким розпочався онлайн-захід, Алла Ткач наголосила, що «інноваційна педагогічна діяльність — це педагогічна діяльність, заснована на осмисленні практичного педагогічного досвіду, орієнтована на зміну й розвиток освітнього процесу з метою досягнення вищих результатів, одержання нового знання, формування якісно іншої педагогічної практики». У основі такої діяльності лежить, звичайно, створення, утвердження, впровадження в практику роботи інновацій. Звернула увагу учасників на показники, які визначають готовність педагога до інноваційної діяльності, на шляхи оновлення педагогічної діяльності, зокрема на важливості участі вчителів в освітніх проєктах різних рівнів.

Цікавими та змістовними були виступи спікерів онлайн-панорами.

Учителі української мови та літератури Чернівецького багатопрофільного ліцею №4 Олександра Кожуленко, Олена Лакуста, Ольга Ряба, зарубіжної літератури Тетяна Тодоріко поділилися з учасниками методичної панорами досвідом роботи у всеукраїнському науково-педагогічному проєкті «Інтелект України». Вони зазначили, що участь в ньому – це насправді методичний майданчик для побудови нового освітнього середовища й для учня, і для вчителя.

Ірина Чифурко, керівник міського методичного об’єднання учителів української мови та літератури, учителька Чернівецької ЗОШ №4, тренерка НУШ, розповіла учасникам онлайн-заходу про всеукраїнський проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», учасниками якого є 21 педагог закладів загальної середньої освіти Чернівців.

Яна Пінтяк, учителька Чернівецької ЗОШ №11, тренерка НУШ, представила методичний арсенал від всеукраїнського проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», який допомагає вчителю в його реалізації, надає йому багате навчально-методичне забезпечення й сприяє у формуванні інформаційно-цифрової грамотності учнів. Всі напрацювання за проєктом є у вільному доступі на сайті МОНУ й ними можуть скористатися всі бажаючі педагоги, які прагнуть працювати по-новому.

На етапі рефлексії Алла Ткач наголосила, що готовність до інноваційної діяльності – це готовність до саморозвитку, до самоосвіти й запропонувала учасникам заходу пройти анкетування-самоаналіз готовності до інновацій.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page