top of page

Сучасний урок літератури рідного краю

За словами Анатолія Фасолі, автора концепції особистісно зорієнтованого навчання української літератури в середній школі,  «література рідного краю  справді має величезні можливості для становлення учня:  і як особистості,  і як читача. Але чи перетнуться існування письменника і школяра, чи відбудеться їхня зустріч, чи стане вона мисловизначальною,  залежить від учителя…». Адже саме учитель української на свій розсуд обирає  твір письменника-земляка для вивчення на уроці літератури рідного краю, планує його проведення так, щоб він мав статус «сучасний урок».

Який урок літератури рідного краю можна назвати сучасним? Саме це стало предметом обговорення 06 березня 2024 року під час 3-го засідання педагогічної майстерні з літератури рідного краю, проведеного на базі Чернівецького ліцею №10 для учителів української мови та літератури закладів загальної середньої освіти Чернівецької міської територіальної громади. Заняття провели консультант ЦПРПП Алла Ткач та керівник педагогічної майстерні Зоряна Косташ, учитель української мови та літератури Чернівецького ліцею №10.

Через різні активності учасники засідання визначали ознаки  уроку  зі статусом «Сучасний»; наповнювали «Кошик ідей» чинниками, які сприяють проведенню ефективного сучасного уроку літератури рідного краю; обирали за допомогою цифрового інструменту Wordwall інтерактивні методи й інтегрували їх у сучасний урок літератури рідного краю.

Під час рефлексії кожен учасник склав у «валізу» те, що сподобалося на занятті й що забирає з собою для практичного  використання у своїй педагогічній діяльності.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page