top of page

Розвиваємо мислення дошкільників: чотири прийоми

«Я думаю, отже, я існую»

Рене Декарт

Щоб допомогти дитині повноцінно розвиватися, необхідно створити для неї певні умови, сформувати навколо неї середовище, яке стимулюватиме розвиток. Формування такого середовища передбачає наявність набору засобів, ігор, вправ, які б сприяли такому розвитку.

Основи мислення формуються в ранньому дитинстві. З часом на основі наочно-дійового мислення розвивається наочно-образне, формуються перші узагальнення, що засновані на досвіді практичної предметної діяльності і закріплені у слові.

Фахівці рекомендують розпочати розвиток критичного мислення у дитини з 4-х років. Дитина отримуватиме інформацію із зовнішнього світу, оброблятиме її, формуватиме своє ставлення до неї та прийматиме власне рішення на її основі. Згодом дитина зможе ставити нові питання щодо отриманої інформації, аргументувати свою згоду чи незгоду з цією інформацією, ґрунтуючись на логіці. До речі, свідоме дитяче питання «чому?» - теж частина критичного мислення. Якщо дитина задала вам питання "Чому?", не поспішайте давати їй правильну відповідь. Запитайте у неї: "А як ти вважаєш, чому?" Таким чином дитина буде висувати гіпотези, зважувати всі "За" і "Проти". Одним словом — мислити. 

Навіщо необхідно розвивати критичне мислення? Чим старшою стає дитина, тим частіше їй необхідно приймати важливі рішення самостійно: яку професію обрати, з ким пов'язати свою долю, куди вкласти свої грошові заощадження і т. д. Дитині ще з дошкільного віку необхідно допомогти в розвитку цієї навички, адже так вона зможе не тільки вирішити складну математичну задачку, але і не потрапити під тиск поганої компанії. Чи можна навчити дитину критично мислити в повсякденному житті? Звичайно ж так!

Саме для отримання відповідей на питання педагогів щодо карти обдарованості проведено 10 березня 2023 року консультацію «Розвиваємо мислення дошкільників: чотири прийоми» на базі ЗДО №34 «Суцвіття» для музичних керівників, інструкторів з фізичного виховання закладів дошкільної освіти Чернівецької міської територіальної громади.

Розвинути мислення не так вже й складно. Головне в цій справі – системність та різноманітність. Пам’ятайте, що разом з розвитком мислення важливо розвивати і пам’ять дитини.

Все буде Україна!


Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page