top of page

Підвищуємо рівень професійної комунікації


Уміння вести діалог з дітьми та дорослими, домовлятися та співпрацювати з колегами — одне з провідних у професійній діяльності педагога. Як навчитися домовлятися з іншими людьми? Фахівці з комунікації рекомендують сформувати в себе навички ставити мету, створювати безпечне середовище для розмови, а також управляти спілкуванням. Саме ці навички дадуть змогу вести розмову так, щоб отримувати бажаний результат.

Люди не домовляться одне з одним, якщо не матимуть перед собою такої мети. Напевно, перед розмовою з батьками вихованців чи керівництвом ви прагнули різного: довести свою правоту, висловити думку, щоб вас почули тощо. Та чи завжди ви досягали мети? Головний секрет ефективних переговорів такий: щоб розмова стала якіснішою, ставте собі за мету комунікувати з людиною.

Не достатньо поставити мету розмови й визначити її критерії. Потрібно донести її до співрозмовника. Ніхто не вміє читати думки, тому говоріть про свої бажання. Універсального рецепту, як правильно повідомляти іншим людям про свої цілі, немає. Але є базові правила, які допоможуть вам створити безпечне середовище для спілкування.

Саме для отримання відповідей на питання педагогів щодо підвищення рівня комунікації 12 січня 2023 року проведено консультацію «Підвищуємо рівень професійної комунікації» на базі ЗДО №3 «Веселка» для музичних керівників та 18 січня 2023 року на базі ЗДО №20 «Ластів'ятко» для інструкторів з фізичного виховання.

Пам’ятайте, що з будь-якою людиною, з якою ви спілкуєтеся, можна домовитися. Але до кожної потрібен свій підхід, який ви знайдете, якщо спілкуватиметесь усвідомлено. Ставте конкретні цілі перед початком розмови, цікавтеся цілями й сподіваннями вашого співрозмовника — і досягнете бажаного.

Все буде Україна!


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page