top of page

Підвищення мотивації до професійного розвитку


«Людина найбільше втомлюється,

стоячи на місці»

Китайське прислів'я

 

            В умовах швидкого зростання інноваційних процесів, проникнення нововведень в практику закладів освіти все гострішим стає необхідність у компетентних педагогах, здатних на впровадження інноваційних процесів, на самостійну творчість. Але вирішення питання підвищення професійної компетентності так і залишиться нерозкритим, якщо не приділяти уваги мотиваційній стороні цього процесу.

          

Шлях до ефективної організації процесу підвищення професійної компетентності педагога лежить через розуміння мотивів його діяльності. Тільки розуміючи, що рухає людину, що стимулює її, які мотиви лежать в основі його дій, можна націлитися на розробку ефективної системи впливу на процес зростання професійного розвитку.

          Про мотивацію говорять багато, не менше написано про неї праць. Але працювати всі звикли за давньою звичкою, простіше робити щось звичне, ніж щось змінювати, напружуватися, шукати нове. Більшість зовсім не вміють себе мотивувати. Їхні відповіді на запитання «Чому я це роблю?», абсолютно безглузді – «повинен», «треба», «необхідно». Якщо вже на ці відповіді запитати  в них «чому?» то ви почуєте нову низку «треба», «повинен», «необхідно».

             

Навіщо потрібна мотивація? Мотивація потрібна для покращення продуктивності, зосередження на цілях та подолання перешкод на шляху до успіху.

          Що таке мотивація? Мотивація – це бажання діяти заради досягнення мети. Це вирішальний елемент у постановці та досягнені наших цілей. Не всі цілі ми ставимо свідомо. Іноді ми формуємо цілі несвідомо. Тому важливо точно визначити, що має значення, з’ясувати головні цілі, що наповнюю професійну діяльність сенсом, зосередити свої зусилля на тому, що вам подобається, що є вашою сильною стороною. Якщо правильно визначити пріоритети, можна досягти більше і витрачати на це менше часу і сил.

             

Щоб отримати відповіді на всі ці питання для музичних керівників закладів дошкільної освіти Чернівецької міської територіальної громади було організовано і проведено 21.02.2024р. тренінг «Підвищення мотивації до професійного розвитку» на базі ЗДО №45 «Країна дитинства».

            Не бійтесь експериментувати, будьте активними, старанно працюйте над собою, проявіть творчість та креативність – і ви досягнете вершин педагогічної майстерності. Мотивуйтеся, надихайтеся, рухайтеся!

            Успіхів вам, колеги!

Commenti


I commenti sono stati disattivati.
bottom of page