
У світі, де інформація ллється на нас безперервним потоком, наші відчуття відіграють вирішальну роль у формуванні нашого сприйняття реальності. Проте, для деяких людей цей потік перетворюється на хаос, де кожен звук, дотик або запах стає нестерпним подразником. Це явище відоме як сенсорна дезінтеграція.
Сенсорна дезінтеграція – це стан, при якому мозок людини відчуває труднощі з обробкою та інтерпретацією сенсорної інформації. Замість того, щоб створювати чітке та узгоджене уявлення про навколишній світ, мозок перевантажується відчуттями, що призводить до різноманітних фізичних та емоційних реакцій.
Дехто вважає, що все описане стосується тільки дітей з особливими освітніми потребами. Насправді ж такий стан можливий у всіх – і у дорослих, і у дітей – як з особливими освітніми потребами, так і у нормотипових.
Про особливості теорії сенсорної інтеграції та дезінтеграції спілкувалися 3 лютого працівники ЗДО № 3 "Веселка" із консультантом ЦПРПП Наталією Угорською. Це досить складна тема, яку важко розкрити протягом однієї консультації, проте, навіть ази цієї теорії допомагають педагогам краще зрозуміти особливості поведінки вихованців.
Дякуємо за організацію зустрічі та активність адміністрації та колективу ЗДО № 3 "Веселка".
Kommentare