top of page

"Профілактика емоційного вигорання фахівців психологічної служби" в рамках Літньої школи


Емоційне вигорання – це синдром, що розвивається на тлі безперервного впливу на людину стресових ситуацій і призводить до інтелектуальної, душевної і фізичної травми та виснаження.

До групи ризику працівників, які найбільше схильні до «вигорання» - це ті, хто працює у сфері «людина - людина» і з огляду на свою професію змушені багато й інтенсивно спілкуватися з різними людьми.

За даними американського дослідження, професія психолога увійшла до першої десятки найнебезпечніших професій у світі. І не дивно, адже біль, проблеми з якими звертаються люди, у великому обсязі проходять через фахівця. Особливо гостро проблема постає в умовах сьогодення, під час воєнного стану.

Психологічні знання і досвід не можуть цілком захистити спеціаліста від проблем та труднощів. Адже психологи – також люди, зі своїми особливостями, історією життя, обставинами. Цим пояснюється той факт, що фахівці також потребують фахової психологічної підтримки.

З 21 по 24 червня 2022 року у рамках «Літньої школи» психологом ЦПРПП Оксаною Дмитрюк проведено цикл тренінгів «Профілактика емоційного вигорання фахівців психологічної служби». У зв’язку з тим, що на захід зареєструвалася більша кількість фахівців, ніж очікували, працювали 2 групи.

Під час тренінгів учасники мали можливість здійснити самодіагностику проявів емоційного вигорання, знайти ресурси, що допомагають виходити із стресових ситуацій, визначити методи самодопомоги при проявах емоційного вигорання.bottom of page