top of page

Презентація власного професійного «Я» або «Заговори щоб я тебе побачив»

                                                       


Добре говорити – значить

просто добре думати в голос.

Ернест Ренан

 

         «Розкажи щось про себе» – знайоме запитання? Що ми відчуваємо у цей момент? Розгубленість, тривогу, паніку чи навпаки впевненість, рішучість та розслабленість? Все залежить від того, на скільки ми готові до цього запитання. 

       Якщо ми хочемо, щоб нас помітили і оцінили належним чином, нам просто необхідно навчитися презентувати себе. Навик самопрезентації - справжнє мистецтво. Але це не дар згори. Йому цілком можна навчитися. Секрет простий: кілька правил і рекомендацій, певна кількість зусиль і часу, і - ви зробили це!

        Щоб отримати відповіді на питання як успішно себе презентувати, як впевнено себе почувати перед аудиторією, які кроки побудови самопрезентації, було проведено 13 листопада 2023 року консультацію Презентація власного професійного «Я» або «Заговори щоб я тебе побачив» на базі ЗДО №30 «Дивосвіт» для музичних керівників та інструкторів з фізичної культури закладів дошкільної освіти  Чернівецької міської територіальної громади.

      Ось 5 простих правил.

1.                 Привернути увагу. Насамперед самопрезентація - це розповідь. А розповідь має бути захоплюючою і не дуже довгою, від 3 до 5 хвилин. Також варто згадати принципи хорошого сторітеллінга.

2.                 Дати основну інформацію - коротко, чітко, ясно. Тепер, коли ви отримали свою квоту уваги, можна переходити до основного блоку інформації. Важливо, щоб вона була місткою, що представляє сильні сторони вас як особистості або вашого проєкту, і досить короткою, так як градус уваги слухачів швидко піде на спад.

3.                 Спілкуватися зі співрозмовником або аудиторією. Пам'ятайте, що будь-яка презентація - це продаж. Ви продаєте себе, свої ідеї, свою особистість і переконання, свої навички, свій проект і т.п. А в чому успіх хорошого продажу? Правильно, в комунікації. Звертайтеся до тих, для кого ви говорите. Залучайте їх в комунікацію.

4.                 Будьте собою. Одрі Хепберн, одна з найщиріших актрис Голлівуду, одного разу сказала: «Будьте самим собою - щиро, чесно і цілком. Ніхто не впорається з цим краще, ніж ви». Це працює і в разі презентації себе. Люди відчувають нещирість і, навпаки, відкриваються у відповідь на ваші справжні, щирі почуття.

5.                 Репетируйте заздалегідь. Найкращий експромт - це заздалегідь заготовлена мова. Тому ретельно готуйте свою презентацію. Краще кілька разів відрепетирувати її перед дзеркалом. А в ідеалі - записати на відео. Так при перегляді вам вдасться побачити себе з боку і оцінити більш адекватно.

Бажаємо вам успіхів! 
           

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page