
Забезпечення якісного навчання для дітей з особливими освітніми потребами – вимога сьогодення. Це один з пріоритетних напрямів діяльності Міністерства освіти і науки України, відповідно – кожного закладу освіти На державному рівні прийнято положення та законодавчі документи, які регламентують залучення таких дітей до освітнього процесу, створення умов, які забезпечать реалізацію їхнього творчого потенціалу, сприятимуть розвитку їхніх індивідуальних здібностей. Для їх реалізації педагогам, які працюю з такими здобувачами освіти, потрібні певні знання, уміння та навички.
З метою удосконалення знань, умінь та навичок учителів української мови, української та зарубіжної літератур закладів загальної середньої освіти Чернівецької міської територіальної громади щодо роботи в інклюзивному класі, розробки та ведення відповідної документації консультанти центру професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради Марина Марчук та Алла Ткач 16 лютого 2024 року на базі Чернівецького ліцею №19 ім.О.Кобилянської провели методичний практикум за програмою підвищення кваліфікації «Особливості організації роботи вчителя-предметника в інклюзивному класі».
Під час навчання учасники заходу обговорити ключові аспекти щодо організації освітнього процесу в інклюзивному класі та важливість у цьому співпраці вчителя-предметника й асистента вчителя. Вправа «Намалюй та покажи» допомогла педагогам визначити, наскільки вони готові до такої взаємодії, а використання прийому "Читання з маркуванням тексту" дала можливість опрацювати відомості про індивідуальну програму розвитку дитини з особливими освітніми потребами та вимоги до її створення й отримати відповіді на запитання, які виникли в процесі цієї роботи.

Працюючи в групах, учасники заходу удосконалювали уміння й навички щодо укладання модифікованих навчальних програм з української мови та літератури, щодо адаптації різних мовно-літературних завдань для здобувачів освіти з особливими освітніми потребами.

Під час рефлексії педагоги відзначили важливість такого навчання й обмінялися досвідом роботи в інклюзивних класах.

Comments