top of page

Національний природничий парк "Вижницький" – мальовничий куточок України, територія натхнення, любові, духовності! 


У закладах освіти міста квітень традиційно місячник екологічного виховання. В природі це період пробудження та цвітіння, оновлення всього живого.  

24 квітня 2024 року невелика група креативних і творчих, мудрих і вдумливих, небайдужих і сміливих освітян у кількості 14 осіб відправилася в одноденну інтерактивну екологічну експедицію до селища Берегомет Вижницького району Чернівецької області.  

Тема активності «Траєкторія формування екологічної грамотності та здорового способу життя в освітньому процесі Нової української школи». Інтерактивна екологічна експедиція проводилася з метою поглиблення в учасників знань щодо формування екологічної грамотності та екологічної культури, а також здорового способу життя; удосконалення навичок свідомого дотримання екологічних, моральних та правових принципів природокористування в особистій поведінці, догляду та оптимізації стану навколишнього середовища, охорони природи рідного краю; формування здатності реалізовувати компетентнісний та діяльнісний підходи в освітньому середовищі. 

Чарівна природа Національного парку Вижницький радо вітала нас…       

Сонячні промені ніжно обіймали та зігрівали все навкруги, свіже чисте повітря дарувало енергію життя, веселий спів пташок наповнював серце любов’ю, а яскраві весняні барви милували та надихали. Гора Стіжок, що є візитівкою селища Берегомет, вітала весняним паром, закликаючи до себе! 

Весь простір звучав і це був Гімн природи та краси, любові та духовності, радості та перемоги. 

Нас чекали всі: природа та працівники еколого-просвітницького центру Національного природного парку «Вижницький» National Nature Park «Vyzhnytskyi».  

Віталій Стратій, виконуючий обов’язки директора, заступник директора з наукової роботи розповів про наукову діяльність екоцентру, та перспективи розвитку.  

Лідія Головатюк, головний фахівець з екологічної освіти еколого-просвітницького центру Національного природного парку «Вижницький» National Nature Park «Vyzhnytskyi» була провідником еко стежинок, провела екскурсію з елементами інтерпретації еколого-естетичної експозиції «Чотири пори року», ознайомила з сезонними змінами в природі та впливом на неї людської діяльності. Також, зазначила важливість захисту червонокнижних видів рослин і тварин, розповіла про шафран Гейфелів і саламандру плямисту. 

Тамара Шегета, заступник начальника відділу рекреації еколого-просвітницького центру Національного природного парку «Вижницький» National Nature Park «Vyzhnytskyi» розповіла про туристичний потенціал і принади Парку. 

Оксана Баранець, директорка Міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, ознайомила з особливостями роботи позашкільного закладу та переліком екологічних конкурсів, поділилася цікавими формами роботи, надала дієві поради щодо моделювання ефективного екологічного виховання в умовах сьогодення. 

Любов Петрушко, заступниця директора з виховної роботи     Чернівецької гімназії №9, поділилася досвідом створення системи екологічного виховання закладу, розповіла як перетворити «сміттєву порядність» з моди на сталу звичку, провела інтерактивні вправи екологічного змісту та підготувала для педагогів екологічний сюрприз-побажання, а також інформаційну листівку екскурсійних маршрутів для учнів 5-11 класів. 

Валентина Якименко, практичний психолог та Світлана Мазур,  соціальний педагог Чернівецької гімназії №9 провели анкетування та надали дієві рекомендації педагогам, як зберегти ментальне здоров’я, де знайти опори та як підтримати себе в період військового стану. 

Сільва Німіжан, консультант Чернівецького центру професійного розвитку педагогічних працівників, підготувала для учасників екологічної експедиції матеріали для опрацювання: «Траєкторія формування екологічної грамотності та здорового способу життя в освітньому процесі Нової української школи», «Екологічний календар на квітень 2024 року – квітень 2025 року», «Життєва енергія на кінчиках пальців рук». Також ознайомила учасників з традиційними оздоровчими системи та розповіла як розробити індивідуальну оздоровчу систему. Кожен мав можливість перевірити дію чотирьох вправ на зняття напруги та баланс енергій в тілі. Захід завершився колом єднання з природою. 

Організатор інтерактивної екологічної експедиції Чернівецький центр професійного розвитку педагогічних працівників, висловлює вдячність за сприяння в організації та проведенні науково-пізнавальної експедиції, створенні позитивної, творчої атмосфери:     

  • Віталію Стратію, виконуючому обов’язки директора, заступнику директора з наукової роботи еколого-просвітницького центру Національного природного парку «Вижницький» National Nature Park «Vyzhnytskyi»;  

  • Тамарі Шегеті, заступнику начальника відділу рекреації еколого-просвітницького центру Національного природного парку «Вижницький» National Nature Park «Vyzhnytskyi»;  

  • Лідії Головатюк, головному фахівцю з екологічної освіти еколого-просвітницького центру Національного природного парку «Вижницький» National Nature Park «Vyzhnytskyi»;  

  • Оксані Баранець, директорці Міського центру еколго-натуралістичної творчості учнівської молоді;  

  • Любові Петрушко заступнику директора з виховної роботи     Чернівецької гімназії №9;  

  • Валентині Якименко, практичному психологу та Світлані Мазур,  соціальному педагогу Чернівецької гімназії №9. 

















Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page