top of page

«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…»

Упродовж 2024 року все прогресивно людство відзначає 210-ту річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка — славетного українського поета, гуманіста і мислителя, символа вільної думки, борця за права людини. Цій знаменній даті було присвячене крайнє в 2023/2024 н.р. засідання педагогічної майстерні з літератури рідного краю «Література рідного краю. Минуле – сучасне – вічність: талановиті письменники Буковини» для учителів української мови та літератури закладів загальної середньої освіти Чернівецької міської територіальної громади, яке відбулося на базі Чернівецького обласного художнього музею 09 травня 2024 року.

«Буковинська Шевченкіана» - питання, з обговорення якого почалося засідання. Алла Ткач, консультант центру професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради, презентувала присутнім літературні зв’язки Тараса Шевченка з Буковиною, його вплив на формування світогляду письменників рідного краю. Лариса Курущак, завідувач відділу науково-освітньої роботи музею, ознайомила з музейними серіями виставок – портретів, картин, гравюр, екслібрисів тощо, авторами яких є буковинці й які присвячені Кобзарю.  Усе це вчителі можуть використати для проведення музейних уроків літератури рідного краю, реалізуючи при цьому міжпредметні зв’язки.

Учасники засідання побували в ролі учнів на уроці літератури рідного краю на тему «Віталій Колодій. «На поминальному вечорі Шевченка», який підготувала Наталія Мармиш,  учителька української мови та літератури Чернівецького ліцею №7.

Працюючи у групах, педагоги створювали фрагмент уроку літератури рідного краю (вивчення поетичного твору буковинського митця слова про Шевченка), демонструючи ефективні форми, методи та прийоми роботи, які не лише сприяють пізнавальній активності учнів, але й мотивують до читання творів буковинських митців слова.

Поетичний флешмоб – родзинка заходу. Учасники засідання читали вірші про Тараса Шевченка, авторами яких є буковинські поети.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page