top of page

Літня школа-2023 для вчителів-словесників


Ми з вами є свідками й учасниками реформування освіти. Змінюються акценти в організації освітнього процесу. Навчаючи, ми прагнемо сформувати компетентності, наскрізні вміння, які допоможуть кожному випускнику самореалізуватися в житті. Але формуючи життєві компетентності, все ж таки не варто забувати про оцінку як показника знань і вмінь, бо без неї процес засвоєння неможливий. Педагогічний досвід багатьох поколінь учителів, основні положення дидактики стверджують: «…якщо хочеш, щоб учень мав солідні знання, умів їх застосувати, то на заняттях необхідно вимірювати рівень їх засвоєння».

У кожній державі є система оцінювання, яка має свої особливості. І Україна - не виняток. Саме про них - цьогорічна Літня школа для вчителів-словесників – «Система оцінювання в сучасній школі. Тренінг», - навчання в якій відбулося 19-20 червня 2023 року (тренерка – Алла Ткач, консультантка міського центру професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради).

Ознайомлення з теоретичними аспектами оцінювання, розгляд ситуацій, які виникають під час оцінювання, ознайомлення з елементами та техніками формувального оцінювання, розробка критеріїв оцінювання, детальний аналіз груп обов’язкових результатів навчання учнів предметів мовно-літературної освітньої галузі, робота в групах для усвідомлення почутого та обміну досвідом – це не весь перелік того, що робили учасники тренінгів і що дало їм можливість удосконалити професійну компетентність щодо організації та проведення оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти.

До проведення Літньої школи-2023 долучилася Христина Фештрига, головний спеціаліст відділу взаємодії з органами місцевого самоврядування, моніторингу та сертифікації управління Державної служби якості освіти у Чернівецькій області, яка звернула увагу учителів-словесників на систему оцінювання здобувачів освіти крізь призму інституційного аудиту, на розробку критеріїв для формувального оцінювання, представивши їх зразок.

Активна робота під час тренінгів та успішне виконання завдань дозволять усім учителям-словесникам, учасникам Літньої школи-2023, отримати сертифікат на 12 год.

Цінним для нас був зворотній зв'язок, який відбувся через дошку Padlet, де педагоги-словесники залишили свої відгуки та враження від навчання в Літній школі-2023.


Comentários


Os comentários foram desativados.
bottom of page