top of page

Літня школа для педагогів початкового рівня освіти


Літня школа для педагогів початкової школи Чернівецької територіальної громади здійснювала свою роботу з 14 до 18 серпня 2023 року. Навчання у Літній школі-2023 забезпечували науково-педагогічні фахівці різного спрямування, але з опорою на три фундаментальні блоки. Щодня учителі початкових класів мали змогу опанувати новий блок згідно розкладу. Такими блоками стали педагогіка, психологія та інноваційно-технічне забезпечення.

Педагогічний блок забезпечив усвідомлення важелів якісної початкової освіти, тенденцій та чинників розвитку освіти, формування умінь застосування у педагогічній діяльності нетрадиційних методів візуалізації та взаємодії у дитячому колективі молодших школярів. Активізація знань учасників про відставання учнів у навчанні сприяло формуванню педагогічних компетенцій про попередження і подолання відставання саме у сучасних умовах після карантину і під час військового стану, а також накопичення прийомів роботи вчителя молодших класів зі школярами з числа внутрішньо переміщених осіб.

Особливу увагу займав психологічний блок, який був присвячений розумінню вчителями початкових класів особливостей психологічних реакцій та поведінкових проявів дітей внутрішньо переміщених осіб, сприяв створенню умов для оволодіння прийомами налагодження успішної педагогічної взаємодії зі школярами та їх успішному навчанню. Учителі виконували вправи, обговорювали можливість і доцільність їх застосування з молодшими школярами.

Активну зацікавленість виявили вчителі початкових класів до блоку про інноваційно-технічне забезпечення у роботі вчителя початкової школи, а саме про вебквести, інтелект-карти, електронний журнал, електронний щоденник. Цей блок став логічним продовженням психолого-педагогічної підготовки, який створив можливості застосування вчителями початкової школи на своїх уроках усіх своїх напрацювань у інноваційній обробці. Майстер-класи від спікерів забезпечили формування умінь.

Отримані відгуки про роботу Літньої школи для учителів початкових класів стали зворотнім зв’язком організаторам і спікерам, забезпечили рефлексію і бажання вдосконалюватись надалі усім учасникам взаємодії, адже немає межі вдосконаленню. Резюме заходу стала думка: «Успішна є та людина, яка постійно вдосконалюється і розвивається».

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page