top of page

Засідання професійної спільноти практичних психологів закладів дошкільної освіти


Практичним психологам важливо не лише допомагати учасникам освітнього процесу пережити їхні травмівні переживання, а й самим зберегти ресурс під вантажем чужих емоцій. Фахівець має навчитися дбати про себе.


24 січня 2024 року в приміщенні ЗДО №18 «Вишиваночка» відбулося засідання професійної спільноти практичних психологів ЗДО на тему «Виклики в роботі практичного психолога під час війни».


Оксана Дмитрюк, психолог ЦПРПП, під час засідання, підвела підсумки роботи за І півріччя та обговорила з фахівцями можливості співпраці з ЦПРПП у ІІ півріччі 2023/2024 н. р., зокрема: висвітлення досвіду роботи чи напрацювань у електронному виданні «Освіта в Чернівцях: навчаємо та навчаємось», участь IV науково-практичній онлайн-конференції «Освіта. Досвід. Інновації».


В межах заходу, Оксана Дмитрюк, провела консультацію «Вторинна травма: коли практичні психологи отримують травму від травматичного досвіду іншої людини». Вторинна травма – це зміни у внутрішньому досвіді психолога, які виникають в результаті його емпатійної залученості у відносини з людьми, що переживають травматичний стан. Спеціаліст не може уникнути вторинної травми, оскільки, щоб надати підтримку іншому, він співпереживає стражданням, а це співпереживання створює умови для вторинної травматизації.


Інна Федоряк, практичний психолог ЗДО №24 «Джерело», обговорила з учасниками засідання як здійснювати самопідтримку під час війни, дбати про власне психічне здоров’я та рекомендувала брати активну участь у заходах, що проводяться, зокрема в інтервізійних групах, які проводить щомісяця Оксана Дмитрюк, психолог ЦПРПП.


Психологи під час заходу дослідили власні ресурси за допомого експрес-тесту «Годинник», який провела Юлія Ошовська, практичний психолог ЗДО №43 «Вербиченька».


Лариса Ксьонзик, практичний психолог ЗДО №3 «Веселка», провела з учасниками засідання гру «Чарівні створіння» для покращення взаємодії, відновлення ресурсу.


Центр професійного розвитку педагогічних працівників щиро дякує адміністрації ЗДО №18 «Вишиваночка» за теплий прийом.


bottom of page