top of page

Засідання міської професійної спільноти учителів румунської мови та літератури


31 січня 2024 року на базі Чернівецького ліцею №6 ім.О.Доброго відбулося засідання професійної спільноти учителів румунської мови та літератури закладів загальної середньої освіти м.Чернівців.

Питання, винесені на обговорення, дозволили підбити підсумки роботи вчителів румунської мови та літератури за І семестр 2023/2024 н.р., визначити пріоритетні напрямки роботи в  наступному семестрі.

Аліна Абугулес, керівник спільноти, учителька румунської мови та літератури Чернівецької гімназії №1 «Вектор», проаналізувала роботу членів зазначеної спільноти, особливу увагу звернувши на результати роботи з   обдарованими учнями, на розвиток творчих здібностей здобувачів освіти, на вшануванні пам’яті румунського поета Міхая Емінеску в закладах освіти з навчанням румунською мовою та на участі школярів/школярок в обласному учнівському конкурсі декламаторів творів Міхая Емінеску – 2024. Зокрема відзначила роботу педагогів Дойни Колесникової, Регіни Букатчук, Віри Тодорюк, Анкуци Бику, чиї учасники здобули призові місця в ньому.Важливість і необхідність безперервного професійного розвитку педагогічних працівників, нові заходи неформальної освіти, освітні проєкти, які плануються проводитися та реалізовуватися Центром професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради  в ІІ семестрі й до участі в яких можуть долучитися вчителі румунської мови та літератури  – основне, на що звернула увагу під час свого виступу Алла Ткач, консультант Центру. Це майстер-класи з удосконалення інформаційно-цифрової компетентності, методичний практикум щодо організації роботи вчителя-предметника  в інклюзивному класі, відкрита науково-практична онлайн-конференція педагогічних працівників «Освіта. Досвід. Інновації», проєкт «Розгорнута книга» тощо. 


Під час засідання відбулося жваве обговорення питання щодо реалізації нового Державного стандарту базової середньої освіти:

  • Микола Косташ, учитель румунської мови та літератури Чернівецької гімназії №1 «Вектор», поділився своїми міркуваннями щодо переваг та недоліків навчання в 5-6-х класах НУШ;

  • Анкуца Бику, Дойна Колесник, прокоментували модельні навчальні програми з румунської мови, інтегрованого курсу румунської та зарубіжної літератур для 7 класу, співавторами яких вони є;

  • Алла Ткач закцентувала увагу на онлайн-презентації макетів підручників для 7-х класів, які розпочнуться з 12 лютого 2024 року.

У контексті обговорення зазначеного питання Алла Ткач обговорила з учасниками засідання ключові аспекти професійної діяльності вчителя в новій українській школі та організувала з ними роботу в групах, під час якої педагоги вчилися створювати Пантбук, використання якого на уроках допоможе їм в оцінюванні обов’язкових результатів навчання.На завершення засідання учасники спільноти висловили своє враження від заходу.

Comentários


Os comentários foram desativados.
bottom of page