top of page

Жовтневі зустрічі творчої лабораторії "ART Decor" & орнамент"


Творча лабораторія «ARTпростір. Освітня взаємодія по-новому» повертається!...

Що таке аплікація для дитини? Аплікація – це найпрекрасніше, що може статися з дитиною. Адже тут дозволено рвати, зминати, склеювати клеєм і різати ножицями! В процесі цієї творчості дитина пізнає нові можливості навколишнього світу. Чим більше малюки «працюють» пальчиками – мнуть, гладять, перебирають, складають, ріжуть, – тим більше розвивається їхня сенсорика.

Дитина, займаючись аплікацією, задіює всі свої сенсорні можливості: розрізняє кольори і відтінки паперу для творчості, відчуває різноманітність матеріалів (зерна, насіння, овочі, зелень і т.п.), чує шурхіт паперу, хрускіт при його розрізанні, відчуває запах фарби, клею або природних матеріалів ...

Починаючи з дошкільної освіти актуальність аплікації не зменшується і у закладах загальної середньої освіти. Для учнів уроки аплікації являються не тільки цікавими і пізнавальними, але і є частиною освіти. Саме аплікація розвиває в учнів почуття прекрасного, є першою сходинкою майбутнього дизайнера – розвиває художні навички. Учні вчаться гармонійно підбирати кольори, працювати з формами, відтворювати і придумувати різноманітні композиції.

Тема жовтневих зустрічей з педагогами – «ART Decor» & орнамент як основа декоративно-ужиткового мистецтва або дозвілля, гра, мистецтво – аплікація!». В жовтні відбулися три зустрічі творчої лабораторії на базі ЗДО №24 «Джерело», ЗДО №53 «Віночок» для вихователів, керівників гуртків мистецького напряму закладів дошкільної освіти та в Чернівецькому ліцеї №16 імені Юрія Федьковича для вчителів образотворчого мистецтва та технологій/трудового навчання закладів загальної середньої освіти Чернівецької міської територіальної громади.

Аплікація доволі давнє мистецтво і означає це слово «прикладання», «накладання». Щоб створити аплікацію, потрібно один матеріал прикласти чи накласти на інший. Першою почали використовувати аплікацію із паперу. Пізніше стала популярною аплікація із тканини. А сьогодні аплікація може бути із зерняток, макаронів, крупи, наліпок, тісто-пластиліну і всього, що ви можете придумати. Аплікації бувають: складання орнаменту, аплікація з окремих предметів, сюжетна аплікація, аплікація з силуетів. Як ви думаєте аплікацію можна зробити з яких матеріалів? Аплікації з паперу, аплікації з тканини - це різновид вишивки, аплікації з насіння і круп, аплікації з соломки, аплікації з сухих рослин, аплікації з вати, аплікація з серветок, аплікації з пластиліну (глина, пластика).

Аплікації – корисне дозвілля для дітей і релаксове відновлення для дорослих. Поєднуючи різні способи та прийоми, створюйте свої витвори мистецтва. Проявляйте фантазію та творчість, радійте спільним успіхам та відкриттям.

Хай вам щастить на шляху пізнання та творення!Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page