top of page

Ділилися секретами першопрохідці фінансової автономії
20 лютого 2023 року на базі дошкільної установи №30 «Дивосвіт» Чернівецької міської ради відбувся круглий стіл за темою «Фінансова автономія закладу дошкільної освіти – виклики та переваги впровадження», який проведено Центром професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської територіальної громади на запит керівників закладів дошкільної освіти. Адже керівники багатьох закладів територіальної громади вже запровадили автономію закладу, а деякі ще побоюються брати на себе таку відповідальність. Саме це питання на сьогодні є одним з актуальним та викликало жваве обговорення в ході проведення круглого столу.

Галина Артименко, консультант Центру зауважила, що фінансова автономія ефективно реалізується лише в комплексі з іншими різновидами автономії, закріпленими в законі “Про освіту”, – академічною, організаційною, та кадровою та презентувала нормативне-правове забезпечення фінансової автономії закладу освіти, його переваги та виклики, алгоритм переходу, можливі моделі ведення бухгалтерського обліку .

Чіткий покроковий план дій для керівників ЗДО, що переходитимуть на фінансову автономію та зразки всіх необхідних документів представила присутнім Ірина Патрабой, директор дошкільного закладу №30 «Дивосвіт», яка в числі перших керівників вирішила перейти на фінансову автономію. Загалом право на автономію надало можливість їй, як керівнику закладу освіти, ефективніше управляти процесами, бути самому господарем у своєму закладі та розуміти реальний стан речей.

«Фінансова автономія закладу освіти — справа не проста. Не знаєте, з чого почати перехід до фінансової автономії закладу? Зробіть перший крок — отримайте підтримку колективу та ініціюйте питання запровадження автономії у закладі перед засновником» – про це та про перші успіхи роботи дошкільного закладу №8 м.Чернівці й виклики з якими стикнулися під час впровадження фінансової автономії ділилася секретами з колегами його очільниця -Тетяна Пецей.

Про повноту повноважень, яка ще й передбачає повноту відповідальності, а тому рішення щодо запровадження фінансової автономії в закладі дошкільної освіти залежить від готовності та менеджерських здібностей її керівника говорила директорка ЗДО №10, Інна Татарин. Коли директор є хорошим управлінцем і має кваліфікованих спеціалістів із кожного з напрямів роботи, у нього є час на розвʼязання питань стратегічного розвитку. Тоді й перехід на фінансову автономію є легшим.

Оксана Донець, директор ЗДО №44 розповіла учасникам круглого столу про основні переваги впровадження автономії в закладі освіти, можливість самостійного укладення цивільно-правових угод, оплату рахунків, здійснення бухгалтерського обліку. Проте фінансова автономія відкрила й низку ризиків, що потребують пошуку рішень - наголосила спікер.

На завершення роботи круглого столу його учасники черговий раз переконалися, що основна мета наданої автономії закладам освіти - підвищення рівня ефективності здійснення менеджменту закладу, що сприятиме підвищенню ефективності надання освітніх послуг, їх якості.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page