top of page

Воркшоп «Діти України і війна» у межах транскордонної співпраці закладів освіти


У період з 5 по 7 травня 2023 року делегація педагогічних працівників та представників ЗМІ м. Чернівці та Чернівецької області взяла участь у Воркшопі «Основні акценти у реалізації репортажів» в рамках транскордонного проекту «Репортаж про Румунію/ Напрямок «Діти України та війна», 5 випуск.

Програма заходів, усіх трьох днів візиту, була цікавою та спрямованою на ознайомлення з вимогами щодо створення репортажів. Відповідно до Положення проєкту учасники готують проєкти за чотирма секціями: «Краса природи»; «Історія, культура та духовність»; «Творчість людини» і «Діти України і війна». Учні разом з координаторами створюють письмові та відеорепортажі, що сприятимуть розвитку критичного мислення молодого покоління.

У перший день візиту до Національного коледжу мистецтв «Regina Maria» в Констанції під час воркшопу відбулося: офіційне відкриття заходу, представлена мистецька програма, запропонована учнями Національного коледжу мистецтв «Regina Maria» та проведенні дві робочі сесії.

Учасники проєкту:

КУ «Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Чернівецької міської ради , директор Наталя Герасим, ГО «Наша Домівка», голова Родіка Тіміш, Чернівецький багатопрофільний ліцей №4 , директор Анжела Починок, Чернівецький ліцей № 12 «Ювілейний», директор Руслана Бабух, Чернівецький ліцей №19 ім. О. Кобилянської, директор Уляна Легусова, Чернівецький ліцей №6 ім. Олександра Доброго, директор Іван Ігнат, Коровійський Ліцей, директор Ольга Лупуляк, Чернівецька ЗОШ І-ІІІ ст. №30, директор Ірина Скрипник, Чернівецька ЗОШ I-III ступенів № 3, директор Галина Фурдига.

Педагоги сусідніх країн обмінювалися досвідом, розповідали історії про українські родини які опинилися в Румунії або є ВПО в Україні.

Дійшли висновку: війна стосується всього європейського простору та всієї міжнародної спільноти. Освітяни двох країн відчувають потребу підтримувати дітей та родини, які опинилися у складних життєвих обставинах. Репортажі, які будуть створювати команди із закладів освіти, можливо не повністю, але частково висвітлять проблеми міграції українців під час війни.

До роботи Воркшопу «Основні акценти у реалізації репортажів» приєдналися, на запрошення організаторів, представники ЗМІ: Кароліна Житару, Радіо Україна-Інтернаціонал, редактор програми на румунській мові та Марія Тоаке, журналіст, членкиня Асоціації Письменників Буковини, голова Асоціації «Doamnele Române» та освітяни з інших закладів освіти: Марілена Зигря, заступник директора з навчально-виховної роботи Купського Ліцею та Марінела Кирчу, вчитель Чернівецького ліцею №6 ім. О.Доброго.

Учасники відвідали півострівну територію міста Констанца (археологічний парк фортеці Томіс), Faleza Констанції; археологічний музей Каллатіс; заповідник та монастир Хаджієні; монастир з печерою св. Апостола Андрія. Під час поїздки відбулася зустріч з Професором Чезаром Аксінте, директор школи Бринковенешти та Доктором Доріном Попеску, президент Асоціації «Чорноморський дім».

З першого дня зустрічі учасники воркшопу подякували організаторам візиту до Констанції: професору Зої Габріелі Буковале, директору теоретичного ліцею «Траян», Констанція; професору Анки Юліані Драгомір, директору Національного коледжу мистецтв «Regina Maria», Констанція, координаторам проєкту, професору Віоріки Стан та проф. Лукреції Нєкіфор, з Економічного коледжу «Viilor», Бухарест, координаторам проєкту проф. Ліліані Некула та проф. Анжеліки Крецу, з теоретичного ліцею "Траян", Констанція, Андреї Маноле, проф. теоретичного ліцею «Георге Келінеску», Констанція.

Всі учасники воркшопу отримали Дипломи, робочі матеріали Проєкту та символічні подарунки.
Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page