top of page

Воркшоп «Діти України і війна» у межах транскордонної співпраці закладів освіти


У період з 5 по 7 травня 2023 року делегація педагогічних працівників та представників ЗМІ м. Чернівці та Чернівецької області взяла участь у Воркшопі «Основні акценти у реалізації репортажів» в рамках транскордонного проекту «Репортаж про Румунію/ Напрямок «Діти України та війна», 5 випуск.

Програма заходів, усіх трьох днів візиту, була цікавою та спрямованою на ознайомлення з вимогами щодо створення репортажів. Відповідно до Положення проєкту учасники готують проєкти за чотирма секціями: «Краса природи»; «Історія, культура та духовність»; «Творчість людини» і «Діти України і війна». Учні разом з координаторами створюють письмові та відеорепортажі, що сприятимуть розвитку критичного мислення молодого покоління.

У перший день візиту до Національного коледжу мистецтв «Regina Maria» в Констанції під час воркшопу відбулося: офіційне відкриття заходу, представлена мистецька програма, запропонована учнями Національного коледжу мистецтв «Regina Maria» та проведенні дві робочі сесії.

Учасники проєкту:

КУ «Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Чернівецької міської ради , директор Наталя Герасим, ГО «Наша Домівка», голова Родіка Тіміш, Чернівецький багатопрофільний ліцей №4 , директор Анжела Починок, Чернівецький ліцей № 12 «Ювілейний», директор Руслана Бабух, Чернівецький ліцей №19 ім. О. Кобилянської, директор Уляна Легусова, Чернівецький ліцей №6 ім. Олександра Доброго, директор Іван Ігнат, Коровійський Ліцей, директор Ольга Лупуляк, Чернівецька ЗОШ І-ІІІ ст. №30, директор Ірина Скрипник, Чернівецька ЗОШ I-III ступенів № 3, директор Галина Фурдига.

Педагоги сусідніх країн обмінювалися досвідом, розповідали історії про українські родини які опинилися в Румунії або є ВПО в Україні.

Дійшли висновку: війна стосується всього європейського простору та всієї міжнародної спільноти. Освітяни двох країн відчувають потребу підтримувати дітей та родини, які опинилися у складних життєвих обставинах. Репортажі, які будуть створювати команди із закладів освіти, можливо не повністю, але частково висвітлять проблеми міграції українців під час війни.

До роботи Воркшопу «Основні акценти у реалізації репортажів» приєдналися, на запрошення організаторів, представники ЗМІ: Кароліна Житару, Радіо Україна-Інтернаціонал, редактор програми на румунській мові та Марія Тоаке, журналіст, членкиня Асоціації Письменників Буковини, голова Асоціації «Doamnele Române» та освітяни з інших закладів освіти: Марілена Зигря, заступник директора з навчально-виховної роботи Купського Ліцею та Марінела Кирчу, вчитель Чернівецького ліцею №6 ім. О.Доброго.

Учасники відвідали півострівну територію міста Констанца (археологічний парк фортеці Томіс), Faleza Констанції; археологічний музей Каллатіс; заповідник та монастир Хаджієні; монастир з печерою св. Апостола Андрія. Під час поїздки відбулася зустріч з Професором Чезаром Аксінте, директор школи Бринковенешти та Доктором Доріном Попеску, президент Асоціації «Чорноморський дім».

З першого дня зустрічі учасники воркшопу подякували організаторам візиту до Констанції: професору Зої Габріелі Буковале, директору теоретичного ліцею «Траян», Констанція; професору Анки Юліані Драгомір, директору Національного коледжу мистецтв «Regina Maria», Констанція, координаторам проєкту, професору Віоріки Стан та проф. Лукреції Нєкіфор, з Економічного коледжу «Viilor», Бухарест, координаторам проєкту проф. Ліліані Некула та проф. Анжеліки Крецу, з теоретичного ліцею "Траян", Констанція, Андреї Маноле, проф. теоретичного ліцею «Георге Келінеску», Констанція.

Всі учасники воркшопу отримали Дипломи, робочі матеріали Проєкту та символічні подарунки.
bottom of page