top of page

Вибір модельної навчальної програми та підручника до неї – важлива місія вчителя


У 2023/2024 н.р. завершується адаптаційний цикл учнів 6-х класів нової української школи. Вони переходять до нового циклу – базове предметне навчання (7-9 класи). І перед педагогами постають нові завдання: вибір модельних програм та навчального забезпечення до них.


09 лютого 2024 року для вчителів, які викладають предмети мовно-літературної освітньої галузі – українську мову та літературу, зарубіжну літературу, – проведено консультацію на тему «Мовно-літературна  освітня галузь:  модельні навчальні програми для 7-х класів НУШ  та навчальне забезпечення до них».


Алла Ткач, консультант центру професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради, нагадала учасникам онлайн-зустрічі, що таке модельна навчальна програма, спільні та відмінні ознаки модельних та навчальних програм, вимоги до укладання навчальних програм на основі модельних. Під час консультації основний акцент було зроблено на аналізі модельних навчальних програм з української мови, української та зарубіжної літератур, інтегрованих літературних та мовно-літературних курсів для 7-9-х класів, оскільки  вибір програми – важливий крок під час переходу  учнів 6-х класів з адаптаційного циклу до базового предметного навчання. 


Ознайомлено з переліком підручників для 7 класу закладів загальної середньої освіти, яким надано гриф "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України",  графіком проведення освітянського онлайн-марафону, під час якого автори модельних програм, авторські колективи та видавництва презентують навчальне забезпечення для викладання предметів мовно-літературної освітньої галузі, графіком онлайн-презентацій авторських концепцій підручників для 7 класу, обговорено алгоритм дій педагогів  щодо їх вибору.ความคิดเห็น


ปิดการแสดงความคิดเห็น
bottom of page