top of page

Вебінар «Психологія підліткового віку. Практики роботи з підлітками»


14 грудня 2023 року для педагогів закладів загальної середньої освіти Чернівецької міської територіальної громади психологиня міського центру професійного розвитку педагогічних працівників Чернівецької міської ради, викладачка кафедри практичної психології ЧНУ імені Юрія Федьковича Наталія Матейчук провела вебінар «Психологія підліткового віку. Практики роботи з підлітками».

Перехід від дитинства до дорослості відбувається, як відомо, досить гостро, і тут найвиразніше переплітаються суперечливі тенденції особистісного розвитку. Саме у цей період типовими є дисгармонійність особистості, егоцентризм та протести у взаємодіях із дорослими. При цьому ми спостерігаємо зростання самосвідомості особистості, змістовність у взаєминах з однолітками та дорослими, розширення сфери продуктивної діяльності, розвиток відповідального ставлення до себе та інших людей тощо.

Оскільки підлітковий вік є досить складним і суперечливим періодом становлення людської особистості, то це вимагає і від батьків, і від педагогів великих зусиль та напруженої праці. Але водночас, це вік неповторної краси: жаги пізнання, пристрасного пошуку істини, бурхливої енергії. 

Наталія Матейчук розкрила важливість підліткового віку для становлення майбутньої дорослої людини, проаналізувала соціальну ситуацію особистісного зростання сучасного підлітка. Психологиня надала рекомендації вчителям щодо взаємодії та особливостей комунікації з підлітками в умовах війни та психологічної підтримки дітей під час війни.Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page