top of page

Безпека як умова розвитку особистості


У травні відбувся флеш-семінар заступників директорів з виховної роботи на тему «Інструменти та ресурси заступника директора з виховної роботи Нової української школи».

Метою заходу було ознайомлення педагогічних працівників з інтерактивними методами та технологіями генерації професійних ідей і обміну досвідом; удосконалення навичок дій учасників освітнього процесу щодо виявлення, реагування та запобігання проявам жорстокого поводження, насильства, булінгу.

Сільва Німіжан, консультант КУ «Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Чернівецької міської ради, розпочала захід з інтерактивної вправи «Відкритий мікрофон». Кожен учасник заходу мав можливість зазначити що для нього особисто - БЕЗПЕКА.

Безпека є базовою потребою людини та безперервним процесом, який охоплює майже усі аспекти життєдіяльності. На думку американського психолога Абрагама Маслоу, безпека здоров’я, майна, майбутнього є найважливішою в системі цінностей людини, умовою розвитку та успіху особистості.

Консультант ознайомила заступників з інтерактивними методи генерації професійних ідей та обміну досвідом. Звернула увагу учасників на нормативно-правову базу щодо створення рівних, належних і безпечних умов здобуття освіти, організації безпечного освітнього середовища, зокрема в умовах війни.

Світлана Любарева, заступник директора з виховної роботи Чернівецького ліцею №15 «Освітні ресурси та технологічний тренінг», експертка інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти, тренерка для навчання заступників керівників закладів загальної середньої освіти за програмою «Наставницький супровід реалізації Концепції «Нова українська школа»: перезавантаження» ІППОЧО, презентувала власний досвід використання кейс-технологій у роботі заступника директора ЗЗСО.

Наступним етапом флеш-семінару була практична робота.

Сільва Німіжан об’єднала учасників в чотири групи для роботи з кейсом-ситуацією.

Заступникам потрібно було проаналізувати чотири ситуації та розробити для кожної алгоритм дій учасників освітнього процесу щодо виявлення, реагування та запобігання жорстокого поводження, насильства, домашнього насильства, булінгу.

Світлана Любарева надавала дієві поради та рекомендації учасникам в процесі роботи з кейсом.

Кожен учасник мав можливість поділитися своїм досвідом роботи, отримати відповіді на ряд складних питань.

Флеш-семінар завершився вправою «Аплодисменти по колу», яка зняла втому та напругу, стала подякою всім за активну та плідну роботу.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page